П’ятдесят прокурорів з Хмельницької обласної прокуратури отримали статус інвалідів. Костін виступив з ініціативою провести службове розслідування.


Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування після поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.

Як він зазначив у своєму телеграмі, службове розслідування буде включати перевірку не лише даних, що стосуються цієї обласної прокуратури, але також інших прокуратур.

Костін додав, що комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з'ясування цих обставин.

Не так давно журналіст Юрій Бутусов повідомив, що 49 прокурорів з Хмельницької області, серед яких є й обласний прокурор, отримали інвалідність. Він вважає, що це сталося внаслідок їхньої участі в корупційній схемі, пов'язаній із "Слугою народу" Крупою в медико-соціальних експертних комісіях та Пенсійному фонді.

"Практично всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2-ї групи відповідно до висновку головного лікаря МСЕК Т. Крупи. Протягом багатьох років вони отримували та продовжують отримувати пенсії за інвалідність від держави на підставі рішень начальника Пенсійного фонду О. Крупи", - зазначив журналіст у своєму дописі на фейсбуці.

Читайте також: "Заробили понад 40 мільйонів гривень": ОГП каже про викриття схеми з ухилення від мобілізації

На початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

Відкрито кримінальне провадження стосовно нелегального отримання інвалідності чоловіками, які прагнуть уникнути проходження військової служби.

5 жовтня правоохоронні органи затримали та оголосили про підозру у незаконному збагаченні керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Пізніше суд ухвалив рішення про арешт підозрюваної, встановивши можливість звільнення під заставу в розмірі 500 мільйонів гривень.

За інформацією, опублікованою на сайті Хмельницької обласної ради, Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) області знаходиться під керівництвом Тетяни Крупи, яка є депутаткою міської ради від фракції "Слуга народу". Наразі вона не зробила жодних публічних заяв з приводу цієї справи.

Related posts