7 локалізацій, де категорично не варто зберігати гречку
РБК-Україна (в рамках проєкту Styler) ділиться порадами щодо найкращих умов зберігання гречки, щоб вона залишалася свіжою і не псувалася.
Підвал без контролю температури
Підвали є популярним місцем для зберігання різноманітних запасів через їх прохолодну температуру. Проте, такі умови не є оптимальними для зберігання гречки, оскільки волога і холод можуть призвести до її запліснявіння.
Поруч з умивальниками
Зони навколо мийки або під раковиною мають підвищений рівень вологості, а також можуть бути вразливими до потрапляння води на продукти. Це створює сприятливі умови для виникнення цвілі та розмноження комах.
Понад кухонними пристроями
Підвищені температури, що виходять від побутових приладів, таких як плита або холодильник, можуть негативно позначитися на якості гречки, що в свою чергу вплине на смак приготованої страви.
Де не слід зберігати гречку (фото ілюстрації: Freepik)
Поряд із товарами з вираженим ароматом.
Гречка має властивість поглинати сильні аромати, що може суттєво вплинути на смак приготованих страв. Тому рекомендується тримати гречану крупу подалі від цибулі, часнику або прянощів на полиці.
Біля вікна
Не варто ставити контейнери з гречкою на підвіконні, столи, та інші поверхні, на які може потрапити сонячне проміння. Сонячне світло можуть впливати на якість гречки. А волога від конденсату на вікні може призвести до цвілі, якщо тримати крупу на підвіконні.
У торбах
Мішки, в яких можуть продавати гречку, не надто герметичні. Після придбання краще пересипати крупу в щільно закриті контейнери - це захистить крупу від шкідників та вологи.
У холодильнику
Хоча низька температура уповільнює процеси псування, підвищена вологість всередині холодильника може призвести до утворення конденсату на упаковці з гречкою. За якийсь час такого зберігання гречка просто запліснявіє.
Для того щоб гречка залишалася свіжою та смачною протягом тривалого часу, необхідно дотримуватися кількох простих рекомендацій при її зберіганні: