Численні пропозиції роботи та підвищення зарплат: як виглядає ринок праці в Україні сьогодні.


Протягом останніх восьми місяців на ринку праці спостерігається стабільна кількість вакансій, що перевищує 100 тисяч.

У жовтні на українському ринку праці було зареєстровано майже рекордну кількість вакансій та заявок від кандидатів за останній рік: пропонується більше 117 000 вакансій, а також спостерігається підвищення заробітної плати на 5%.

Цю інформацію наводить дослідження, яке було надіслане в УНІАН від платформи для пошуку роботи Work.ua.

Уже 8 місяців поспіль роботодавці на Work.ua пропонують шукачам понад 100 тисяч вакансій. При цьому в жовтні всі ключові показники - кількість шукачів на Work.ua, кількість відгуків, конкуренція - були практично на найвищому за 2024 рік рівні.

"У вересневому дослідженні Work.ua було зафіксовано безпрецедентну кількість вакансій від початку повномасштабного вторгнення. У жовтні роботодавці продовжили підтримувати високу активність, розмістивши 117 553 оголошення про роботу, що всього на 130 менше, ніж у попередньому місяці. На сьогодні ринок праці демонструє максимальний рівень ділової активності, що відповідає сезонним коливанням," - повідомили аналітики.

Лідерство на ринку праці знову захопила категорія "Робочі спеціальності, виробництво", яка наразі пропонує 20 992 вакансії, що на 1% більше порівняно з вереснем. У свою чергу, "Сфера обслуговування" опустилася на друге місце, пропонуючи 20 343 вакансії, що становить зниження на 4% у порівнянні з попереднім місяцем.

Топ-10 найбільш затребуваних спеціальностей залишається незмінним: вантажник, шофер, касир, складський працівник, кухар, менеджер з продажу, бармен чи бариста, торговий консультант, різноробочий, бухгалтер.

Найбільше робочих місць створюють компанії з таких сфер, як:

Найменше вакансій на ринку праці генерують підприємства з таких галузей:

Зазначено, що кількість вакансій для осіб з інвалідністю та пенсіонерів зросла на 2%. Натомість, пропозицій для студентів стало менше на 1%.

"Відповідно до дослідження, ще одним із підходів роботодавців до вирішення проблеми нестачі кадрів є невелике підвищення кількості вакансій, що пропонують можливість дистанційної роботи (+1%), а також збільшення пропозицій із бронюванням (+3%)."

Як і раніше, найбільша конкуренція зберігається на ринку віддалених робочих місць. Компанії, які пропонують гнучкі умови праці, стикаються з меншими труднощами в пошуку кваліфікованих кадрів. У той же час, підбір співробітників для офлайн-роботи виявляється більш складним, особливо в таких регіонах, як Херсонська, Закарпатська, Чернівецька, Черкаська та Чернігівська області.

У свою чергу, спостерігається вкрай низький рівень конкуренції для таких робітничих професій, як покрівельник, плиточник, арматурщик, фахівець з шиномонтажу та порізник.

У жовтні спостерігається підвищення середньої заробітної плати, яку пропонує ринок праці, на 5%, досягнувши 22 500 грн. Ця позитивна динаміка відзначається в усіх провідних регіонах.

Категорія "Охорона, безпека" суттєво сприяла підвищенню медіанної заробітної плати, продемонструвавши зростання на 33% (з 45 000 грн до 60 000 грн). Крім того, доходи в інших категоріях також показали позитивну динаміку:

В Україні на сьогоднішній день налічується приблизно 8 мільйонів людей, які не залучені в економічну діяльність (це особи, що з різних причин не мають роботи), повідомила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України.

Вона підкреслила, що, згідно з інформацією Міжнародної організації праці, Україні потрібно залучити додатково 8,6 мільйона працівників, тоді як дослідження Міністерства економіки вказує на необхідність 4,5 мільйона осіб.

Related posts