Бізнес закликає уряд удосконалити систему бронювання працівників.
Бізнес звертається до уряду з проханням поліпшити процедуру бронювання працівників від мобілізації, підкреслюючи, що економічна стабільність має вирішальне значення для зміцнення оборонних можливостей країни.
Цю інформацію розміщено на веб-ресурсі Європейської бізнес-асоціації.
Так, бізнес скерував відкритого листа голові ОП Андрієві Єрмаку, очільниці Мінекономіки Юлії Свириденко, міністрові оборони Рустему Умєрову та очільниці Мінветеранів Наталії Калмиковій. У ньому підприємці просять провести зустріч із представниками ЄБА та усіма стейкхолдерами процесу, щоб обговорити стан і результати аудиту щодо надання підприємствам статусу критично важливих.
"Важливо дотримуватися балансу між проведенням мобілізаційних процесів і збереженням економічної активності в країні. Для цього, на думку бізнесу, необхідно удосконалити порядок бронювання співробітників", - наголосили в ЄБА.
"Представники бізнесу висловили переконання, що між державними структурами та підприємствами необхідно підтримувати безперервний діалог стосовно механізму бронювання. Це дозволить забезпечити прозорість та передбачуваність процесу, а також знизити можливості для зловживань з боку відповідних органів", - підкреслили вони.
У червні уряд надав можливість бронювати до 100% працівників у сферах енергетики та оборонно-промислового комплексу.
17 липня в Україні запустили послугу електронного бронювання через Дію. Наразі сервіс доступний лише для критично важливих підприємств, але з часом Мінцифра планує розширити категорії бізнесу.
Протягом менш ніж одного місяця, з 17 липня по 5 серпня, майже 120 тисяч співробітників критичних секторів скористалися можливістю бронювання через платформу Дія.
У серпні уряд ухвалив зміни до постанови, що надає можливість великим інтернет-провайдерам та мобільним операторам захистити своїх працівників від призову на військову службу.
15 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що на сьогоднішній день більше 900 тисяч українців отримали захист від мобілізації. Однак уряд не виключає можливості розширення програм бронювання.
9 жовтня засоби масової інформації повідомили про можливе призупинення процесу бронювання під час аудиту, в рамках якого Міністерство оборони має намір перевірити, хто і на яких підставах отримав броню від мобілізації. Тим не менш, перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк підкреслив, що на період аудиту критично важливих підприємств бронювання працівників зупинятися не планується.
16 жовтня бізнес поскаржився на труднощі з бронюванням співробітників і наголосив, що проблема набирає системного характеру. Підприємства просили уряд про стабільний, передбачуваний і прозорий механізм бронювання.