Внаслідок перерви в бронюванні, ключові експортні сектори почали втрачати кадри, повідомляє ICC Ukraine.
Внаслідок призупинки процесу бронювання, потужні українські компанії, що забезпечують державу податковими надходженнями та валютними коштами від експорту, почали втрачати кваліфікованих фахівців. Деяких з них мобілізували, а інші вирішили піти з роботи. Тож, відновлення бронювання є надзвичайно важливим, щоб не послабити економіку, яка вже постраждала від війни.
Цю інформацію озвучив президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов.
"Перемога формується в економіці, зокрема в реальному секторі виробництва. Ми усвідомлюємо занепокоєння держави щодо деяких недоліків у процесі надання статусу стратегічного підприємства. Але затримувати підтвердження можливості бронювання не слід. Необхідний поміркований підхід до цього питання. Адже підприємства, заводи та фабрики, які діють у межах правового поля та добросовісно сплачують податки, можуть опинитися в ситуації, коли їхні висококваліфіковані фахівці підлягатимуть мобілізації. Вже сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до звільнень серед працівників. Особливо це стосується специфічних галузей, таких як металургія, гірничодобувна промисловість та портова діяльність, де частка чоловіків у колективах є дуже високою, що може призвести до серйозних проблем," - зазначив Щелкунов.
Одночасно він акцентував увагу на тому, що найбільше від зупинки бронювання потерпають саме ті економічні суб'єкти, які роблять значний внесок у обороноздатність держави, а також сприяють розвитку експортного потенціалу.
"Не можна недооцінювати значення валютних надходжень у країну в умовах, що склалися. Тому важливо об'єктивно оцінити ситуацію і уникати імпульсивних рішень. Впливові підприємства готові максимально підтримувати і підтверджувати свій статус, що дозволяє їм здійснювати бронювання працівників. Необхідно продовжувати бронювання, здійснюючи його без зупинок. Ми не можемо дозволити собі помилок, які можуть зашкодити економіці, яка вже перебуває у складній ситуації", - підкреслив Щелкунов.
Нагадуємо, що після ухвалення урядового рішення від 8 жовтня, яке стосувалося аудиту підприємств, визнаних критично важливими для економіки, процес бронювання фактично зупинився, що спричинило хвилю протестів з боку численних бізнес-асоціацій. Згодом уряд ухвалив протокольне рішення, яке дозволило перебронювати працівників, що мали цей статус, до 31 травня. Наразі підприємства очікують на прийняття відповідних нормативних актів, які мають запустити процес перебронювання.