Дзвінки до близьких, емоційні миті та вірш для матері: з'явилися перші відео після обміну військовополоненими.
14 вересня Україна здійснила 57-й обмін військовополоненими з Росією. Цього разу країна змогла повернути 103 захисників: серед них 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцер.
У мережі з’явилися неповторні миті перших годин після обміну. На відеозаписах захисники не можуть приховати своїх емоцій — радість і сльози переповнюють їх, адже нарешті вони повернулися на рідну землю, вдома, у безпеці, і мають можливість почути голос своїх близьких.
Так, на одному з опублікованих у мережі відео побратими після повернення в Україну обіймаються, та висловлюють вдячність всім, хто сприяв цьому.
Переважна кількість захисників спочатку зателефонувала своїм матерям і близьким, вперше промовивши те довгоочікуване "я вдома".
"Привіт, мамо! Я неймовірно щасливий почути ваші голоси! Не переживайте, я вже в Україні!" - говорить один з оборонців у спілкуванні з близькими.
Також один із захисників читає вірш своїй матусі, яка чекала його з полону та вірила, що скоро син повернеться додому. І нарешті це сталося.
Бійці боролися на численних фронтах, зокрема в Київській області, Маріуполі та на території "Азовсталі". Серед досягнень – повернення 23 військових з бригади "Азов", які понад два роки перебували в полоні у росіян.
Більшість звільнених утримувалися в неволі з початку повномасштабного вторгнення і потребують серйозної реабілітації через погіршення стану здоров'я.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, додому вже повернулися 3672 українців.
Як інформував OBOZ.UA, 13 вересня Україна та Росія здійснили 56-й обмін військовополоненими. У результаті додому повернулися 49 українських громадян, серед яких 15 бійців та бійчинь, які захищали "Азовсталь". Натомість до Росії вирушили 49 її військовослужбовців, які потрапили в полон у Курській області.
Нагадуємо, що омбудсмен Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець висловив емоції наших співгромадян після їх повернення додому. Він зазначив, що стан здоров'я звільнених є вкрай тяжким, і багато з них втратили значну кількість ваги, до десятків кілограмів.