Європейський Союз оголосив про введення санкцій щодо Ірану у зв'язку з його поставками ракет для Росії.


Жозеп Боррель висловив думку, що надання Тегераном ракет Росії є "значним підвищенням напруги" та становить загрозу для безпеки Європи.

Європейський Союз рішуче засуджує нещодавню передачу Росії балістичних ракет Іраном і планує запровадити у зв'язку з цим санкції проти Тегерана, заявив верховний представник ЄС з зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Ця ситуація становить безпосередню загрозу безпеці Європи," - підкреслив високий представник ЄС, зазначивши, що надання Росії іранських балістичних ракет є "значним кроком ескалації" після того, як Тегеран вже постачав Москві свої безпілотники та боєприпаси, які використовувалися у війні з Україною.

Боррель підкреслив, що постачання іранських ракет до Росії відбувається в умовах посилення атак Москви на Україну, в тому числі із застосуванням балістичних ракет та безпілотних літальних апаратів. Це свідчить про чітку рішучість Росії продовжувати жорстоку агресію проти України та її населення, зокрема, націлюючись на важливу енергетичну інфраструктуру. Таким чином, РФ прагне завдати якомога більше шкоди цивільному населенню і спричинити масштабні руйнування, зазначив Боррель. "Іранські балістичні ракети тепер можуть бути використані для подальшого завдання страждань та руйнувань в Україні", - йдеться у його заяві.

За словами Борреля, позиція Європейського Союзу щодо участі Ірану у війні Росії проти України завжди була ясною. Брюссель не раз рішуче попереджав Тегеран про недопустимість передачі балістичних ракет Москві. Він зазначив, що ЄС "швидко реагуватиме у тісній співпраці з міжнародними партнерами, зокрема шляхом введення нових та значних санкцій проти Ірану". Це включатиме ідентифікацію фізичних та юридичних осіб, які мають відношення до іранських програм виробництва балістичних ракет і безпілотників, а також можливий розгляд обмежень для іранського авіаційного сектору.

10 вересня міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Великобританії оприлюднили спільну заяву, в якій оголосили про введення нових санкцій проти Ірану через передачу балістичних ракет Росії. У переліку нових обмежень значилося, зокрема, скасування двосторонніх угод щодо авіасполучення з Іраном, включення до санкційних списків осіб і компаній, які мають відношення до іранської програми балістичних ракет та постачання зброї Росії, а також накладення санкцій на іранську державну авіакомпанію Iran Air. Аналогічні заходи також запроваджуються Сполученими Штатами.

6 вересня американське видання The Wall Street Journal, посилаючись на анонімних чиновників зі США та Європи, повідомило, що Іран надав Росії балістичні ракети короткого радіусу дії. Наступного дня, 7 вересня, британський телеканал Sky News, знову ж таки, спираючись на неназване джерело в Україні, заявив, що Росія отримала близько 200 балістичних ракет Fath-360 від Ірану. За інформацією джерела, ці ракети були доставлені через Каспійське море. Ракети Fath-360 здатні літати на максимальну відстань 120 кілометрів і мають бойові частини вагою 150 кілограмів.

9 вересня прес-секретар Єврокомісії Петер Стано оголосив, що Європейський Союз отримав надійну інформацію від своїх партнерів про те, що Іран вже здійснив постачання балістичних ракет до Росії, незважаючи на заклики утриматися від цього кроку. Також державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив цю інформацію, зазначивши, що Москва, ймовірно, використає ці ракети в Україні вже в найближчі тижні.

Related posts