Єврокомісарка повідомила, що Європейський Союз не проводить переговори щодо постачання газу з Азербайджану через територію України як заміну російському газу.


Єврокомісія не залучена до переговорів щодо можливого постачання азербайджанського газу до Європейського Союзу через територію України замість російського, і не отримувала жодних запитів від Азербайджану про транспортування додаткових обсягів газу.

Про це єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила на пресконференції у Брюсселі, передає Укрінформ.

Європейські підприємства вже сьогодні отримують газ з Азербайджану за допомогою турецького маршруту. Європейська Комісія уважно стежить за новинами про можливий імпорт газу з Азербайджану через територію України. "Ми не залучені до цих переговорів і не отримували запитів від азербайджанської сторони щодо збільшення постачання газу понад ті обсяги, які вже надходять до європейських компаній за існуючими маршрутами", – зазначила Сімсон.

Вона зазначила, що Європейський Союз формує свою енергетичну стратегію на базі ініціативи RepowerEU, яка акцентує увагу на прискореному розвитку відновлювальних джерел енергії, різноманітності маршрутів постачання енергетичних ресурсів і завершенні відмови від використання російських викопних палив.

"Разом із країнами-членами ми готуємося до завершення контракту про транзит російського газу через Україну. Ми робимо це вже кілька місяців, а підготовку до цього розпочали ще два роки тому", - додала Сімсон.

Як повідомлялося, Кадрі Сімсон також заявила, що Європейський союз готовий до повного припинення транзиту російського газу українською газотранспортною системою після завершення чинного контракту в грудні нинішнього року.

Які перспективи газового транзиту через територію України?

Президент України Володимир Зеленський раніше підтвердив, що ведуться обговорення щодо транспортування газу з Азербайджану до Європейського Союзу як альтернативи російському газу. Він зазначив, що угода про заміну російського газу на азербайджанський є "однією з пропозицій", які наразі знаходяться на стадії обговорення.

Пізніше президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що Україна та Європейський Союз нібито звернулися до Азербайджану з проханням постачати природний газ в Європу через територію України після завершення чинного контракту з Росією, який закінчується наприкінці 2024 року.

У серпні, під час візиту Путіна до Азербайджану, російський "Газпром" уклав угоду про "розширення багатогранного стратегічного партнерства" з державною нафтовою компанією SOCAR. Делегація Росії, у складі якої були представники "Газпрому" на чолі з головою правління Олексієм Міллером, брала участь у цій події.

У червні Bloomberg із посиланням на джерела повідомляв, що дипломати ЄС ведуть переговори про збереження транзиту газу через Україну. Один із варіантів полягає в тому, щоб європейські компанії купували газ з Азербайджану і закачували його в російські трубопроводи, що йдуть до Європи через Україну. Наразі кілька держав Європи продовжують отримувати газ з Росії трубопроводом через Україну.

У свою чергу, німецьке видання Handelsblatt повідомило, що Європейська комісія розглядає можливість збереження транзиту російського газу через територію України, проте з залученням європейського посередника. Цей посередник купуватиме газ на кордоні між Росією та Україною і здійснюватиме оплату за його транспортування через українську територію.

Related posts