Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка передбачає зарахування педагогічного стажу, набутого за кордоном.


Відтепер освітяни та науково-педагогічні фахівці, що працюють за межами України, матимуть можливість зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який надає право на надбавку за вислугу років в Україні. Це рішення було ухвалене Урядом сьогодні, 3 вересня.

До цього моменту час, проведений на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за кордоном, зараховували до стажу педагогічної роботи для отримання надбавки за вислугу років, якщо це було передбачено міжнародними угодами (договорами). Однак існують країни, з якими Україна не має таких угод (договорів) щодо зарахування роботи за кордоном до стажу працівника в Україні. Після початку повномасштабного конфлікту кількість країн, в яких працевлаштовані українські педагоги та науково-педагогічні працівники, значно зросла.

До цього часу працівники, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в освітні установи на посади педагогічних або науково-педагогічних працівників, не мали права на зарахування часу роботи за кордоном до стажу, необхідного для отримання надбавки за вислугу років. Рішення Уряду врегулювало цю проблему.

Звісно! Будь ласка, надайте текст, який ви хочете унікалізувати, і я допоможу вам з цим.

До початку повномасштабного вторгнення рф учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював 3 роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну. Так, ці 3 роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%.

Нагадуємо, для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:

Час праці за кордоном буде враховано до стажу педагогічної діяльності за умови надання відповідних підтверджувальних документів (трудового контракту, угоди тощо). Це положення буде актуальним під час воєнного стану та протягом одного року після його завершення.

Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та/або заробітна плата (повністю або частково).

Related posts