Кардинал Паролін став на чолі святкування 60-річчя представництва Святого Престолу в Організації Об'єднаних Націй - Vatican News.


о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Сальваторе Чернуцио - Ватикан

"Експерт у сфері гуманності", яка протягом шістдесяти років бореться за гідність кожної особи та права людини, починаючи з найосновнішого права на життя, активно підтримує соціальну справедливість та економічний розвиток, захищає навколишнє середовище та підносить свій голос на захист тих, хто позбавлений можливості висловитися. Особливо це стосується мігрантів, біженців і переміщених осіб. Кардинал П'єтро Паролін звернувся до незабутніх слів Павла VI, першого Папи, який відвідав ООН у 1965 році, щоб підкреслити зусилля Святого Престолу в рамках цієї організації протягом останніх шістдесяти років. З моменту, коли в 1964 році Святий Престол став державою-спостерігачем в ООН, його активність зросла. У понеділок, 30 вересня 2024 року, Державний Секретар Святого Престолу провів Святу Месу в храмі Святої Родини в Нью-Йорку, що стало завершальним акордом його візиту до США в рамках Тижня високого рівня 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

На урочистостях, де були присутні представники дипломатичного корпусу при ООН та друзі Постійної місії Святого Престолу, кардинал оголосив подяку від Папи Франциска. Після цього він звернув увагу на літургійні читання, зокрема на уривок з Євангелії, який наголошує на заклику Христа "захищати, дбати і служити". "Бути християнином означає відстоювати гідність наших братів і сестер, боротися за неї та жити заради неї, - зазначив кардинал Паролін, - саме в цій концепції служіння малозабезпеченим і безмовним відображається місія Святого Престолу в міжнародному контексті".

Протягом останніх шістдесяти років, відколи "Святий Престол" став спостерігачем в Організації Об'єднаних Націй, він, за словами Державного Секретаря, невпинно захищає людську гідність і права людини, особливо найосновніше з них – право на життя. Він залишається голосом соціальної справедливості, економічного прогресу та охорони навколишнього середовища, виступаючи на захист тих, хто опинився в скрутному становищі, зокрема мігрантів, біженців та переміщених осіб. Ця діяльність є продовженням місії, яку започаткував сам Ісус, і полягає в "служінні". "Служіння тим, хто потребує допомоги і не може нічого дати взамін. Коли ми приймаємо тих, хто залишився на узбіччі, тих, кого ігнорують, ми приймаємо Ісуса, адже Він завжди з ними," – підкреслив кардинал Паролін.

Про це важливе покликання та зусилля Святого Престолу Державний Секретар підкреслив у своєму короткому вступному слові під час прийому, присвяченого шістдесятиріччю присутності в Організації Об'єднаних Націй, що відбувся в залі при храмі Святої Родини в Нью-Йорку. Він зазначив, що ця подія "дає нам можливість замислитися над нашим спільним шляхом, відзначити наші досягнення та поновити нашу відданість благородним ідеалам, які об'єднують нас усіх". Звертаючись до делегатів, постійних представників, прихильників, послів, членів ООН і всіх присутніх на вечорі, кардинал Паролін нагадав про роль Святого Престолу в ООН, яка триває з 1964 року. Ця роль "спостерігача" не означає, що він "пасивно і відсторонено" спостерігає за подіями. Кардинал також пояснив, що Святий Престол ніколи не позиціонував себе "як політичний суб'єкт, який прагне влади або впливу", а є і залишається "моральним голосом, який підтримує мир, справедливість і людську гідність".

Related posts