Китайські кіберзлочинці здійснили атаки на мобільні телефони Дональда Трампа, Майка Пенса та деяких учасників команди Камали Гарріс, повідомляє AP.


Китайські хакери, залучені до масштабної шпигунської кампанії, здійснили атаки на мобільні пристрої, якими користувалися республіканський кандидат у президенти США Дональд Трамп, кандидат на пост віцепрезидента Джей Ді Венс та особи, пов'язані з виборчою кампанією демократки Камали Гарріс. Про це повідомила агенція Associated Press, посилаючись на анонімні джерела, обізнані з цим інцидентом.

Наразі незрозуміло, до яких саме даних у хакерів міг бути доступ, авжеж, якщо їм вдалося його отримати. Посадовці США продовжують розслідування, повідомили співбесідники видання.

Федеральне бюро розслідувань США не розкриває конкретних цілей китайських хакерів, проте зазначає, що проводить розслідування “несанкціонованого доступу до комерційної телекомунікаційної інфраструктури, пов’язаного з особами з Китаю”.

Американські урядові організації об'єднують свої зусилля для пом'якшення наслідків цієї загрози, а також координують свої дії з партнерами в галузі для посилення кіберзахисту в усій сфері комерційних комунікацій, повідомляє ФБР.

Анонімні американські посадовці вважають, що виборчі кампанії в США стали однією з багатьох цілей масштабної кібершпигунської операції, ініційованої Китаєм. Проте на даний момент не зовсім зрозуміло, яку саме інформацію сподівався отримати Пекін. Варто зазначити, що протягом багатьох років Китай активно брав участь у "масштабних хакерських атаках", метою яких було збирання особистих даних американських громадян та державних службовців, моніторинг технологій, корпоративних секретів великих компаній і навіть атаки на критичну інфраструктуру США, як зазначає джерело.

Працівники американської розвідки вважають, що Китай дотримується нейтральної позиції щодо президентських виборів у США, водночас зосереджуючи свою увагу на менш значущих виборах. Вони обирають кандидатів як з республіканської, так і з демократичної партій, орієнтуючись на їхні погляди щодо важливих для КНР питань, зокрема, стосовно підтримки Тайваню.

Представник посольства Китаю у Вашингтоні повідомив, що їхнє відомство не має інформації про деталі хакерських атак і не здатне їх коментувати. Проте, він підкреслив, що Китай часто стає об'єктом кібератак і виступає проти таких дій.

"Президентські вибори - це внутрішня справа Сполучених Штатів. Китай не має наміру і не буде втручатися у вибори в США. Сподіваємося, що американська сторона не буде висувати звинувачень на адресу Китаю на виборах", - заявив чиновник.

Спікер передвиборчої кампанії Трампа Стівен Ченг не надав жодних подробиць про китайську хакерську операцію, але опублікував заяву, в якій звинуватив передвиборчу кампанію Гарріс в "підбадьоренні іноземних супротивників", зокрема КНР та Іран. Під час заходу у Техасі Трамп не відповів запитання про те, чи його телефон був зламаний Китаєм.

Протягом минулого року ФБР кілька разів звертало увагу на китайські хакерські атаки. У січні директор агентства Кріс Рей поінформував Конгрес про те, що слідчі змогли зупинити дії групи, що фінансувалася Китаєм, яка відома під назвою Volt Typhoon.

Ця атака китайських хакерів призвела до збою в роботі сотень малих офісних і домашніх маршрутизаторів у США, які належать як приватним особам, так і підприємствам. Основними цілями цієї кібератаки стали водоочисні станції, електричні мережі та транспортні системи на всій території країни. При цьому Рей попереджав про наміри Пекіна ускладнити повсякденне життя американців у разі виникнення військового конфлікту між США та Китаєм.

Related posts