Командувач ГУР висловив свої міркування щодо можливого результату війни з Росією.


Війна в Україні завершиться певними угодами, і в разі переговорів щодо завершення бойових дій на даний момент супротивники мають більше переваг, ніж Україна. Таку думку висловив командир саперної служби спецпідрозділу ГУР МОУ Kraken Євген Шкірков ("Вікінг") в інтерв'ю для Online.UA.

Конфлікт в Україні (зображення з публічних джерел)

Він підкреслив, що всі усвідомлюють неминучість укладення угод, адже Росія є надто великою країною, і спроба провести переможний наступ через її територію може ускладнити досягнення вигідних умов для завершення конфлікту. "Якщо просто вирушити в якийсь переможний похід, доведеться продовжувати шлях аж до Китаю, а можливо, навіть до Японії", — зазначив Шкірков.

За його оцінкою, наразі немає суттєвих факторів, які б свідчили про ймовірний внутрішній розпад Росії, хоча за останній рік обставини дещо змінювалися. Проте ці зміни не є достатніми для того, щоб російська система зазнала внутрішнього колапсу.

Шкірков висловив думку, що Україна продовжить шукати можливості для переговорів, проте залишається відкритим питання, з якими саме позиціями Київ підійде до цього процесу. "У р*саків є свої переваги, а у нас є одна потужна карта — Курська область", — підкреслив командир. Він акцентував увагу на тому, що значна частина результату залежить не стільки від військових дій, скільки від політичних рішень.

Він також додав, що війна не закінчиться в листопаді, попри проведення самітів. Бойові дії з обох сторін продовжуватимуться паралельно з політичними заходами.

Говорячи про повернення Криму під контроль України, Шкірков висловив думку, що цей процес буде настільки ж непростим, як і звільнення Донеччини. Він підкреслив, що для досягнення цієї мети Україні знадобляться великі військові ресурси не лише для операцій зі звільнення, а й для утримання захоплених територій. Додатковою перешкодою є наявність у Росії Чорноморського флоту, що ускладнює операції з визволення півострова.

Коментуючи питання обмежень, які накладають західні союзники на використання зброї для атак на Росію, Шкірков зазначив, що деякі держави дотримуються принципу "не втручатися" у конфлікт. Він також підкреслив, що партнери мають побоювання, що ракети можуть випадково приземлитися в Росії без вибуху, що надасть можливість російським військовим вивчити їхні технології та удосконалити власні озброєння.

Шкірков підкреслив, що Україна вже активно застосовує безпілотні літальні апарати для атак на російські території. Проте для здійснення точних ударів потрібні ракети, які важче перехопити, та які забезпечують більш високу точність у враженні цілей.

Related posts