Іпотека для переселенців: хто має право на отримання кредиту на житло і як його оформити.


Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на Державний фонд підтримки молодіжного житлового будівництва. Також про це інформують Контракти.UA.

Щоб отримати кредит на житло, необхідно подати електронну заявку через портал "Дія". Для участі потрібно відповідати таким критеріям:

Після того, як заявка буде подана, система автоматично проведе перевірку інформації у відповідних реєстрах. У разі підтвердження всіх даних, кандидат буде внесений до реєстру на веб-сайті Держмолодьжитла. Процес відбору для отримання кредиту здійснюється випадковим чином під наглядом німецьких партнерів.

Ставка відсотків становить 3% на рік, а максимальний термін кредитування може досягати 30 років, проте не повинен перевищувати вік 65 років. Власний внесок повинен складати щонайменше 6% від загальної вартості нерухомості.

Кредит доступний для придбання квартири або будинку, зведених протягом останніх 50 років, або тих, що були реконструйовані не раніше 35 років тому. Учасники програми мають можливість самостійно вибирати нерухомість, яка їх цікавить.

Площа житла для однієї або двох осіб складає 52,5 кв. м. На кожного наступного члена сім'ї додається ще 21 кв. м. Гранична вартість житла залежить від регіону. Якщо вартість обраного житла перевищує суму кредиту, різницю сплачує покупець.

Перш ніж оформити кредит, необхідно підписати попередню угоду з продавцем нерухомості, в якій детально вказуються характеристики майна, його ціна та умови розрахунку. Крім того, варто підтвердити наявність доходів, які дозволять здійснювати виплати за кредитом.

Переможці конкурсу зобов'язані подати необхідні документи до місцевого офісу Держмолодьжитла впродовж тридцяти днів.

Для оформлення кредиту необхідно підготувати такі документи:

Більшість документів доступні в електронному вигляді. Після їх оформлення слід звернутися до обласного відділу Держмолодьжитла, де разом із співробітником ви зможете заповнити заявку на кредит.

Якщо ви отримаєте перемогу в відборі, у вас буде 30 днів для пошуку житла та збору необхідних документів. Ви можете обирати між квартирою або будинком в будь-якому регіоні України, за винятком тимчасово окупованих районів та зон, де тривають активні бойові дії.

Після того як кошти вашого особистого внеску та кредиту зараховані на рахунок, ви можете розпочати переговори з продавцем нерухомості та нотаріусом щодо дати підписання угоди про купівлю-продаж. Ця дата повинна відповідати умовам, зазначеним у попередньому договорі. Нотаріус надасть вам детальну інформацію про всі документи, які знадобляться для оформлення угоди.

Більшість документів має надати продавець, а вам знадобляться лише документи, що посвідчують особу, та свідоцтво про шлюб, якщо ви перебуваєте у шлюбі. Важливо пам'ятати, що угода про придбання нерухомості укладається за участю другого з подружжя або з нотаріально засвідченою заявою про його згоду.

У разі підписання угоди та надходження відповідної інформації до Держмолодьжитла, фінансові кошти будуть переведені на рахунок продавця. Після того, як кошти будуть отримані, нотаріус внесе дані про зміну власника до державного реєстру, і ви офіційно станете власником нової нерухомості.

Раніше повідомлялося, що за результатами опитування, проведеного РБК-Україна, більшість громадян України (48,4%) не планують робити покупки житла в найближчому майбутньому. Водночас, 15,5% респондентів мають намір придбати нерухомість протягом року. Ще 11,8% планують купівлю в межах 2-3 років, а 14,1% – протягом 3-5 років. Серед тих, хто збирається купувати, 69% вибирають квартири, тоді як 21,8% віддають перевагу будинкам. Більшість покупців витрачають на нерухомість від 30 до 70 тисяч доларів, а лише 12% інвестують в об'єкти вартістю від 70 до 150 тисяч доларів.

Ми також зазначали, що ринок новобудов у Києві зіткнувся з серйозними труднощами, які розпочалися під час пандемії COVID-19 і ще більше загострилися через повномасштабну війну. Ці обставини значно ускладнили для будівельних компаній виконання зобов'язань перед інвесторами. У зв'язку з нестабільною ситуацією, кількість нових проектів на ринку зменшилася, оскільки багато забудовників не змогли витримати фінансовий тягар і були змушені призупинити свою діяльність.

Related posts