Курська операція: Кремль планує стримувати ЗСУ силами добровольців і територіальної оборони, - ISW


Це сприяє Путіну уникати мобілізації та передислокації готових до бою військових сил.

Російська адміністрація в контексті Курської операції формує нові добровольчі загони для територіальної оборони.

За даними ISW, це вказує на небажання російського лідера Володимира Путіна посилювати заходи у відповідь на вторгнення та розпочинати мобілізацію через побоювання щодо суспільного невдоволення або значної передислокації військ, що може призвести до зриву наступальних операцій Росії на сході України.

Повідомляється, що тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов 29 серпня анонсував створення добровольчого підрозділу "БАРС-Курськ" (БАРС розшифровується як Бойовий резерв російської армії). Головною метою цього загону стане "гарантування безпеки" в області під час можливого вторгнення, а також заселення прикордонних населених пунктів у майбутньому.

Ця організація співпрацюватиме з регулярними військовими підрозділами та штабом контртерористичної операції, які контролюють дії РФ у Курській області, а також надаватиме гуманітарну допомогу місцевим жителям.

Як зазначив Смирнов, волонтери укладуть контракти на шість місяців, пройдуть відповідне навчання і будуть забезпечені всіма "потрібними" видами зброї.

Речник Харківського угруповання українських військ, полковник Віталій Саранцев, повідомив, що росіяни формують загони "БАРС-Брянськ" і "БАРС-Бєлгород" для підтримки Північного угруповання окупаційних військ. Загалом до трьох загонів буде залучено 4 921 добровольця.

"Формування цих нових добровольчих загонів відповідає стратегії Кремля, спрямованій на уникнення передислокації в Курську область досвідчених чи боєздатних підрозділів, що беруть участь у бойових діях на Покровському або Торецькому напрямках. Причиною є побоювання уповільнення темпів російських наступальних операцій на цих більш пріоритетних напрямках", - пояснюють аналітики.

За оцінками фахівців, Кремль значною мірою покладається на призовників та нерегулярні формування, перекинуті з менш важливих ділянок фронту, для протидії наступу Збройних сил України.

Зокрема, Путін зазначив на прагнення спиратися на російських добровольців для протидії ЗСУ вже 12 серпня під час наради з військовими, силовиками та цивільними посадовими особами. Тоді він натякав на готовність укладати контракти на військову службу з потенційними "добровольцями".

В ISW зазначили, що російська влада систематично покладається на добровольчі та нерегулярні формування для компенсації дефіциту людських ресурсів під час військових дій. При цьому Путін утримується від оголошення загальної або часткової мобілізації через її непопулярність серед населення.

Російський керівник, вірогідно, продовжуватиме використовувати нерегулярні формування для протидії українському наступу в Курській області, поки російські наступальні операції на сході України не вичерпають свій потенціал. Після цього Путін може розглянути можливість перекидання більш підготовлених російських підрозділів з цих напрямків, щоб змусити українські сили відступити за кордон, - зазначають аналітики.

Операція українських військ у Курській області РФ значно змінила динаміку війни. Зокрема, це підірвало моральний дух окупантів. Як пише The Hill, вплив боїв на території РФ помітно далеко за межами поля бою, оскільки це демонструє безлад всередині Кремля. Через це фокус командування країни-агресора змістився з України на все більш крихке утримання влади.

Україна може розширити свій плацдарм у Курській області відразу в кількох напрямках, заявив воєнний оглядач Денис Попович.

Related posts