"Неперевершена арифметика від Мамки: як керівник АРМА Дума інтерпретує дані про 'Гулівер' по-своєму | УНН"
Олена Дума порівняла дохід від управління ТРЦ "Гулівер" площею 150 тисяч квадратних метрів із доходами від управління лише трьома поверхами площею близько 6 тисяч квадратних метрів.
Голова Агентства з розшуку та управління активами Олена Дума повідомила, що очікуваний щомісячний дохід від управління БФК "Гулівер" перевищуватиме 17 мільйонів гривень. За її словами, це на 100 разів більше, ніж середні щомісячні надходження, які забезпечував управитель ТОВ "ТРИ О" у період з 2018 по 2020 рік. Проте, вона не згадала, що тоді компанія управляла лише трьома поверхами, що становило близько 6 тисяч квадратних метрів, тоді як новий управитель контролюватиме весь торгово-розважальний центр площею понад 150 тисяч квадратних метрів, як зазначає УНН.
Елементи
Нещодавно Олена Дума на своєму телеграм-каналі анонсувала, що АРМА оголосило конкурс на вибір управителя для торговельно-розважального центру "Гулівер". Директорка агентства з гордістю зазначила, що до процесу відбору управителя цього важливого активу підійшла максимально відповідально, встановивши чотири основні критерії для кандидатів. Учасники конкурсу мають відповідати певним вимогам, серед яких – наявність майна на загальну суму не менше 100 мільйонів гривень, професійна команда, досвід управління подібними об'єктами та підтверджена фінансова спроможність.
Вона підкреслила, що мінімальний щомісячний платіж, який має сплатити управитель, перевищить 17 мільйонів гривень. Переможцем тендеру стане той, хто запропонує найвищий відсоток відрахувань до державного бюджету, починаючи з 70%.
"Наприклад, у 2018 році ТРЦ "Гулівер" був заарештований і переданий під контроль Національному агентству. Управління ТРЦ "Гулівер" взяла на себе компанія ТОВ "Три О", яка почала виконувати свої обов'язки з 26 квітня 2018 року", - зазначила Дума.
Згідно з її словами, компанія ТОВ "ТРИ О", що керує ТРЦ "Гулівер", у 2018 році сплатила 2 мільйони гривень, що складає 500 тисяч гривень щомісяця. У 2019 році сума зросла до 5,5 мільйонів гривень, знову ж таки, в середньому 500 тисяч гривень на місяць. У 2020 році розмір платежу зменшився до 350 тисяч гривень, або приблизно 29 тисяч гривень щомісяця. У 2021 році було сплачено 100 тисяч гривень за березень, 200 тисяч за квітень та 61 тисяча за липень.
"Отже, за чотири роки держбюджет отримав 8,2 мільйони гривень від управління цим активом. При цьому, мінімальний щомісячний платіж з 29 тисяч гривень (в 2020 році) або середньо виведені за чотири роки 170 тисяч гривень в місяць - піднято до 17,4 мільйони гривень в місяць! Це у сто разів більше за місяць від середньої за всі чотири роки", - підкреслила голова АРМА.
Інформація, надана Оленою Думою стосовно доходів держави від управління активами у періоді з 2018 по 2021 роки, має вражаючий вигляд, проте не містить суттєвих нюансів.
У 2018 році арешт і передачу в АРМА пройшли не всі приміщення БФК "Гулівер", як це може здатися з поста Олени Думи, а лише деякі з них на трьох поверхах (загальна площа приблизно 6 тисяч квадратних метрів). Ці площі належали компаніям, пов'язаним з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком.
У той час управління цими приміщеннями здійснювалося згідно з угодою з АРМА компанією ТОВ "ТРИ О", яка є власником усієї будівлі БФК "Гулівер". Відтак, доходи, отримані від їхнього управління, не могли адекватно відображати масштаби всього комплексу.
Навіть якщо не враховувати цю "деталь", цифри відображені у звітах про діяльність АРМА за 2018-2019 роки, значно відрізняються від озвучених Оленою Думою.
У звіті АРМА за 2018 рік досвід управління трьома поверхами бізнес-центру (нагадаємо, не ТРЦ, як зазначила Дума) охарактеризували як "складний та корисний". Вказаний дохід, який надійшов до державного бюджету завдяки діяльності управителя - ТОВ "ТРИ О", перевищує 2,5 мільйони гривень (в той час як чинна голова АРМА назвала цю цифру 2 мільйони гривень). Варто зазначити, що ця сума стосується лише періоду з квітня, коли актив було передано в управління, а не всього 2018 року.
У звіті щодо роботи АРМА за 2019 рік вказано, що компанія ТОВ "ТРИ О", виконуючи функції управителя, забезпечила надходження до державного бюджету майже 6,3 мільйони гривень, що перевищує 5,5 мільйонів гривень, зазначених у документах Думи.
Слід зазначити, що у 2020 році зазначені об'єкти нерухомості перебували в управлінні лише 16 днів січня. Після цього арешт на об'єкт було знято, і він вийшов з-під управління АРМА.
Порівняння доходів від управління всім ТРЦ "Гулівер" площею 150 тисяч квадратних метрів із доходами від управління лише трьома поверхами площею близько 6 тисяч квадратних метрів виглядає дуже сумнівно і некоректно.
Чи була така подача інформації результатом поверхового ознайомлення з фактами, чи це свідома спроба маніпулювати інформацією? Незалежно від відповіді, пост Олени Думи викликає чимало сумнівів щодо прозорості та об'єктивності поданої нею інформації.
Ця ситуація ще раз підкреслює необхідність відкритості у висвітленні управлінських рішень, особливо стосовно значних державних активів та бюджетних коштів. Громадяни мають право бути в курсі всіх деталей, включаючи інформацію про обсяги активів, які були передані в управління, щоб мати чітке уявлення про ситуацію в цілому.
Необхідно слідкувати за еволюцією подій і підсумками конкурсу, щоб визначити, чи нові управлінські стандарти справді допоможуть підвищити фінансову ефективність та зберегти вартість активів.
Згадаємо.
Голова АРМА Олена Дума після появи новин про оцінку київського "Гуліверу" миттєво відреагувала, намагаючись пояснити свою позицію щодо критики конкурсу на управління цим активом.
У справі оцінки ТРЦ "Гулівер" у суспільстві вже виникло безліч питань, на які, на жаль, не вдалося отримати відповіді. Зокрема, цікаво, за якими критеріями АРМА обрала саме компанію ПП "Бізнес Консалтинг" переможцем, і яка винагорода буде виплачена цій фірмі за виконану роботу. Адже, окрім заяв Олени Думи про "прозорість" конкурсу, важко знайти будь-яку додаткову інформацію щодо його проведення.
Як відомо, співробітники АРМА так і не змогли провести повноцінний огляд всього ТРЦ та бізнес-центру "Гулівер". Адже після вистави з номерами прикриття, "мамкиних агентів" все ж змусили діяти згідно закону. Відповідно, якщо не був проведений повний огляд активу, як можна об'єктивно оцінити його вартість?