Світ без Криму — чи можливий він? В США різко прокоментували уявлення Зеленського про те, як виглядає перемога.
Президенту України рекомендують сприймати ситуацію більш реалістично.
Сполучені Штати не розглядають питання повернення Криму як ключовий аспект мирного процесу в Україні, оскільки вважають, що цього регіону фактично не існує. Прагнення Зеленського відновити кордони 1991 року оцінюються як недостатньо серйозні.
Цю думку висловив старший радник новообраного президента Дональда Трампа Браян Ланза, як повідомляє BBC. Він зазначив, що нова адміністрація США планує зосередитися на встановленні миру в Україні, а не на процесі повернення територій, які були окуповані Росією.
Браян Ланза стверджує, що у процесі вирішення цього питання президент України Володимир Зеленський повинен презентувати своє власне "реалістичне бачення миру".
"Якщо президент Зеленський сідає за стіл переговорів і заявляє: 'Мир можливий тільки при умові, що Крим залишиться нашим', це свідчить про його несерйозність," – зазначив Ланза.
Старший радник Дональда Трампа зазначає, що Крим був анексований більше десяти років тому, починаючи з 2014 року. Водночас, Володимир Зеленський регулярно підкреслює, що його головним завданням є завершення конфлікту та зменшення витрат США на військову підтримку України.
Але водночас він каже про повернення окупованих територій, що нереалістично і "не є метою Сполучених Штатів".
Коли Зеленський стверджує, що мир можливий лише після відновлення контролю над Кримом, у нас є важлива інформація для президента: Крим вже не існує в тому вигляді, як раніше, -- заявив Ланза в ефірі BBC World Service Weekend. -- Якщо ви зосереджені на поверненні Криму та на тому, щоб американські солдати боролись за цю мету, то ви залишаєтеся наодинці з цими прагненнями.
Раніше "Телеграф" розповідав, у США вказали на небезпечні моменти "плану Трампа" щодо України.