Найстрашніший арсенал путіна: у Росії виявили укриття, де зберігається "Буревісник".


Росія продовжує здійснювати повітряні атаки на Україну, не зупиняючись у своєму терорі. У той же час, президент Путін отримує високий державний прийом у Монголії, незважаючи на те, що ця країна мала б виконати міжнародний ордер на його арешт.

Візити, подібні до тих, що відбулися в Монголії, свідчать про те, наскільки байдужим є путін до західних стандартів. Водночас він активно трансформує свою країну в бік військової економіки та продовжує зміцнювати армію. Наразі аналітики виявили критично важливі елементи російського військового комплексу.

Вони повідомляють про виявлення підземних укриттів на ракетному об'єкті "Вологда-20", де, за їхніми припущеннями, розташована ракета "9М370 Буревісник". Це інноваційний ракетний комплекс, що функціонує на основі компактного ядерного реактора. Згідно з їхніми словами, "Буревісник" володіє неймовірними характеристиками. Кажуть, що його неможливо нейтралізувати за допомогою систем протиповітряної оборони противника, а ядерний двигун з повітряним охолодженням надає йому можливість здійснювати польоти на відстань до 25 000 кілометрів — принаймні, так вважають російські експерти. Сам Володимир Путін кілька років тому заявив, що ця ракета має потенціал подолати американську систему протиракетної оборони. Досить сміливе твердження.

Путін часто згадує про "чудо-зброю", однак жодна з його заявлених "чудо-зброї" ще не продемонструвала вражаючих результатів на фронті. Тим часом, Україна стикалася з серйозними викликами в останні місяці, зокрема в умовах зростання російських атак, що включали різноманітні безпілотники та ракети. Як зазначалося, минулого року українська система протиповітряної оборони мала можливість знищувати приблизно 80% російських ракет і дронів. Проте до травня цього року, за даними самих українців, цей показник зменшився до 40%, згідно зі статтею в New York Times, цитованій T-online. Це сталося, незважаючи на те, що Захід надавав Україні більше систем протиповітряної оборони.

На думку військових експертів, той факт, що російські атаки постійно долають українську протиповітряну оборону, пояснюється стратегією атак, а не конкретними системами озброєння. Росіяни пригнічують протиповітряну оборону противника абсолютною перевагою крилатих ракет. Те, що від певного типу ракет неможливо захиститися, як стверджував путін у 2018 році під час виступу на базі "Кіншала", вже давно спростовано.

Однак у випадку з "Буревісником", кажуть, все було інакше. Сам путін охарактеризував крилату ракету як "невидиму". Особлива небезпека цієї системи озброєнь полягає ще й у тому, що вона може нести ядерні боєголовки. Наразі не можна сказати, на якій стадії розробки перебуває система.

У 2023 році кремлівський правитель у промові, яку транслювало державне телебачення, заявив, що "фінальне випробування "Буревісника" пройшло успішно". За оцінками американських експертів, система все ще далека від готовності до серійного виробництва, а раннє випробування ракети, як кажуть, також пішло не так, коли ракета вибухнула під час випробувального польоту в Баренцевому морі. П'ятеро людей, ймовірно, загинуло в результаті аварії.

Як вперше повідомило інформаційне агентство Reuters, двоє американських фахівців, вивчаючи супутникові зображення компанії PlanetLabs, виявили незвичні конструкції на військовому полігоні "Вологда-20", розташованому приблизно за 450 км на північ від Москви.

"Схоже, що цей об'єкт розроблений для потужної стаціонарної ракетної установки," -- зазначив Евелет, аналітик з дослідницького центру "Центр військово-морського аналізу" (CNA). "Варто зазначити, що єдиною ракетною системою подібного типу, якою зараз займаються російські фахівці, є 'Скайфолл' (відомий за класифікацією НАТО як 'Буревісник')." Його колега Джеффрі Льюїс підкреслює, що на зображеннях можна побачити "щось виняткове, справді незвичайне".

"Безперечно, ми усвідомлюємо, що Росія займається розробкою цієї ракети, оснащеної ядерним двигуном," -- зазначає фахівець з ядерної тематики з Інституту міжнародних досліджень у Міддлбері.

Ані Міністерство оборони Росії, ані США не надали коментарів щодо висновків дослідників на запит Reuters. Ганс Крістенсен, експерт з військових питань з Федерації американських вчених (FAS), висловив своє здивування з приводу опублікованих зображень. Зазвичай ядерні боєголовки не розміщуються в безпосередній близькості до стартових майданчиків, оскільки це створює занадто високий ризик вибуху та можливих небезпечних наслідків. Проте незвична конструкція об'єкта "Вологда-20" тепер, здається, підтверджує цю інформацію.

Справа в тому, що росіяни наполегливо працюють над удосконаленням існуючих крилатих ракет і розробкою нових, в тому числі за допомогою з-за кордону, не тільки з моменту вторгнення в Україну в порушення міжнародного права. Лише кілька днів тому путін також зустрівся з губернатором Вологодської області, де розташована база "Вологда-20". За повідомленням обласної адміністрації, на зустрічі йшлося лише про соціально-економічний розвиток області.

Раніше аналітики висловлювали припущення, що Росія здатна повільно інтегрувати Україну через поетапний наступ.

Related posts