НБУ зменшує відсоткові ставки на депозитні сертифікати та кредити для рефінансування | УНН


Національний банк України зменшив процентні ставки по тримісячним депозитним сертифікатам до 15,5% та знизив ставки за кредитами рефінансування до 16%. Також було встановлено обмеження на термін їх надання, який тепер становить 14 днів. Цю інформацію повідомили в четвер представники Національного банку, інформує УНН.

Деталі

"Управління Національного банку України прийняло рішення про внесення змін до параметрів монетарних інструментів та операцій. Зокрема, з 20 вересня 2024 року ставки за тримісячними депозитними сертифікатами знизяться до 15,5%. Крім того, ставки за кредитами рефінансування також зменшаться до 16%, а максимальний термін їх надання складе 14 днів", - повідомляється в офіційній заяві.

Національний банк України повідомив, що процентні ставки за депозитними сертифікатами овернайт залишаться на рівні облікової ставки. Проте, з 11 жовтня, як зазначено в повідомленні, НБУ планує підвищити нормативи обов'язкового резервування на 5 відсоткових пунктів, за винятком строкових депозитів фізичних осіб у гривні, термін яких становить 93 календарних дні та більше.

"Крім того, з цієї ж дати Національний банк України підвищить частку обов'язкових резервів до 60%, яку банки можуть забезпечувати за допомогою бенчмарк-ОВДП", - зазначив регулятор.

Згідно з оцінками Національного банку України, вжиті заходи не становитимуть загрози для стабільності валютного ринку і досягнення інфляційних цілей у рамках діючої політики. Навпаки, регулятор очікує, що поєднання цих ініціатив підвищить адаптивність банків у управлінні своєю ліквідністю та сприятиме зростанню попиту на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), що в свою чергу зміцнить можливості уряду залучати необхідні ресурси на внутрішньому ринку боргових зобов'язань.

Пам'ятаємо

Відповідно до прогнозів, у найближчий період тиск на ціни залишиться на високому рівні, що призведе до помірного зростання інфляції. Це пов'язано з підвищенням загального попиту, зростанням бюджетних витрат та збільшенням витрат бізнесу.

Related posts