Загроза від іграшки Путіна: американські супутники виявили місце розташування бази "непереможної" російської ракети


Фахівець охарактеризував її як "літаючий Чорнобиль".

Американські науковці знайшли ймовірне місце розташування новітньої російської крилатої ракети з ядерним двигуном "Буревісник" (код НАТО SSC-X-9 Skyfall) у Вологодській області, приблизно 475 км на північ від Москви. За допомогою супутникових знімків було виявлено будівництво дев'яти горизонтальних стартових майданчиків, захищених високими земляними насипами, поблизу комплексу для зберігання ядерних боєголовок.

Президент Путін представляв "Буревісник" як зброю з необмеженою дальністю польоту, здатну обходити системи протиракетної оборони США. Однак експерти висловлюють сумніви щодо її стратегічної цінності та технічних можливостей. Тим не менш, фотографії "вказують на щось дуже унікальне, зовсім інше. І, очевидно, ми знаємо, що Росія розробляє цю ракету з ядерним двигуном", -- сказав дослідник Льюіс. Про це розповідає Reuters.

Ракета пройшла через складний етап випробувань, включаючи інцидент у 2019 році, який завершився загибеллю п'яти співробітників. Фахівці відзначають, що "Буревісник" не додає суттєвих нових можливостей до ядерного арсеналу Росії і може становити екологічну небезпеку через можливі радіоактивні викиди. Проте, на думку Національного центру повітряно-космічної розвідки ВПС США, у разі прийняття "Буревісника" на озброєння РФ, країна отримає унікальну зброю міжконтинентальної дальності.

І взагалі -- він більше небезпечний для Росії, аніж для інших країн. Все через те, що ракета є мало дослідженою та випробуваною. Останнє випробування "Буревісника" закінчилось тим, що його частина тліла на дні Білого моря протягом пів року.

"Скайфолл -- це унікальна дурна система зброї, літаючий Чорнобиль, який становить більшу загрозу для Росії, ніж для інших країн", -- каже високоопосадовець департаменту з Асоціації контролю над озброєнням Томас Кантрімен.

Розгортання "Буревісника" не заборонено чинним договором СНО, термін дії якого закінчується в лютому 2026 року. Деякі аналітики вважають, що ця зброя може бути використана Росією як козир у майбутніх переговорах з контролю над озброєннями.

Експерти також припускають, що "Буревісник" може бути більше політичним інструментом, ніж практичною зброєю, використовуваним Путіним для зміцнення свого іміджу та сигналізування про занепокоєння Росії щодо систем протиракетної оборони США. Крім того, розміщення "Буревісника" у Вологді дозволить росіянам накопичувати ядерні ракети у своїх бункерах. Це зробить їх доступними для швидкого запуску, сказали Льюїс та Евелет.

Технічні характеристики "Буревісника", як і інших російських озброєнь, залишаються засекреченими. На думку фахівців, його запуск здійснюватимуть за допомогою малої ракети на твердопаливному двигуні. Внутрішньо він буде оснащений компактним ядерним реактором. Перегріте радіоактивне повітря слугуватиме рушійною силою.

Згідно з заявами Путіна, нова ракета зможе летіти на низькій висоті і матиме майже необмежену дальність польоту, роблячи її недосяжною для систем ППО. Однак багато експертів ставлять під сумнів ці твердження. Максимальна дальність, яку може досягти ракета, оцінюється у 23 тисячі кілометрів, що на 6 тисяч кілометрів більше, ніж у новітньої балістичної ракети РФ "Сармат". Сучасні засоби спостереження, які працюють на дозвукових швидкостях, можуть виявити цю ракету. Експерти вважають, що "Буревісник" буде настільки ж вразливим, як і звичайні ракети.

Раніше "Телеграф" поділився інформацією про те, чи вважає Зеленський реальним ризик ядерного удару з боку РФ. Він охарактеризував дії Путіна як "гру з вогнем".

Related posts