Операція "Помилкова мета". За інформацією AP, Росія розробила концепцію використання дронів-приманок ще в 2022 році.
Згідно з розслідуванням видання, секретний завод в особливій економічній зоні "Алабуга" в Росії нещодавно почав випускати термобаричні безпілотники та дрони-приманки.
Термобаричні боєголовки відомі своєю здатністю генерувати потужний вихор високого тиску і температури, який здатний пробивати навіть міцні стіни. Вони активують процеси, які висмоктують кисень з навколишнього середовища, і мають страхітливу репутацію через серйозні травми, що виникають не лише в епіцентрі вибуху, але й на значній відстані: ушкодження легень, очей, а також травми головного мозку.
Згідно з інформацією, отриманою від особи, обізнаної з процесом створення російських безпілотників, у Росії в кінці 2022 року був розроблений проект дронів-приманок, який отримав назву Операція Хибна Мета.
Ідея полягала в тому, щоб запустити озброєні безпілотники разом із десятками дронами-приманками, іноді набитих ганчірками чи пінопластом, що не можна було їх виявити та їх відрізнити від тих, що несуть справжню бомбу. Таким чином, українські сили мають ухвалювати миттєві рішення про те, як витрачати обмежені ресурси для порівняння життів та збереження критичної інфраструктури.
Концепція полягала у розробці дрона, здатного викликати у супротивника відчуття абсолютної невизначеності. Він не може бути впевненим, чи це насправді небезпечна зброя, чи всього лише безневинна поролонова іграшка. Використання термобаричної зброї створює "значний ризик" того, що дрон може змінити свій курс і приземлитися в житловому районі, що призведе до "жахливих наслідків", - зазначило джерело.