Овочі та фрукти осіннього врожаю стануть вашим надійним союзником у зимовий період.
Чому саме тепер є ідеальний момент для того, щоб забезпечити свій організм важливими поживними елементами?
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі можна описати як елементи або складові частини чогось, які надають йому унікальності та специфіки.
Чому саме тепер є оптимальним моментом для насичення організму корисними елементами?
Овочі та фрукти, що дозрівають в восени природнім шляхом - містять максимум поживних речовин і вітамінів, необхідних для підтримки здоров'я організму. Осінні плоди мають безліч переваг - вони дешевші, ніж в у будь-яку іншу пору року, а головне - вони екологічніші, бо менш оброблені, оскільки не потребують тривалого зберігання. Тож, зараз - саме час насолодитися свіжими соковитими та максимально корисними "дарами осені".
Що є перебір, те не є корисним!
Дієтологи та нутриціологи радять здоровим дорослим вживати щоденно 5 порцій різноманітних овочів і фруктів (з них 3 порції овочів і 2 порції фруктів), що дорівнює приблизно 80 г на порцію. Дослідження показують, що збільшення споживання овочів і фруктів може зменшити ризик виникнення цукрового діабету, певних видів раку та ймовірність передчасної смерті від серцево-судинних захворювань. Проте, варто пам’ятати, що надмірне вживання рослинних продуктів не лише недоцільне, але й може ускладнити засвоєння важливих мікроелементів, таких як залізо і кальцій.
Що корисно їсти в цьому сезоні
БУРЯК: цей коренеплід багатий на вітаміни С, А, В9, В6, а також мінерали, такі як калій, магній, залізо, кальцій, марганець і мідь. Він містить антиоксиданти, які сприяють підтримці здоров'я серцево-судинної системи, а також бетаїн, що позитивно впливає на функцію печінки і допомагає в регуляції обміну речовин. Використовуйте буряк у салатах, смузі, борщі або як корисний перекус для школи чи роботи.
МОРКВА: містить вітаміни А, С, К, В6, В7 та калій, що містяться в моркві, підтримують здоров'я шкіри, серця та покращують травлення, адже рослинні харчові волокна (клітковина) забезпечують оптимальну композицію мікробіоти у кишківнику, сприяють зниженню рівня холестерину, покращенню обміну речовин. Морква - чудова альтернатива нездоровим снекам для перекусів.
Гарбуз є багатим джерелом вітамінів, таких як А, С, К, В9, а також вітаміну E, який виступає як потужний антиоксидант, що сприяє підтримці здоров'я шкіри та захищає клітини від ушкоджень, викликаних вільними радикалами. Крім того, гарбуз містить важливі мікроелементи, зокрема калій, магній та цинк, які виконують важливі функції для імунної системи, сприяють загоєнню ран і підтримують шкірне здоров'я. Також у гарбузі є невелика кількість білка і низький вміст жирів, що робить його відмінним вибором для збалансованого раціону.
Картопля: у помірних обсягах виступає цінним джерелом вітамінів С, B6 і B9, а також мінералів, таких як калій, магній, залізо і фосфор. Вона містить крохмаль — складний вуглевод, який забезпечує організм тривалою енергією. Уникайте смаження картоплі; краще запікати її зі шкіркою або готувати на парі.
КАПУСТА: біла капуста містить багато корисних елементів, але особливо багата на клітковину та вітамін С, тому має бути у нашому щоденному раціоні.
ГРИБИ: цей сезонний харчовий продукт близький за поживною цінністю до овочів. Найбезпечніші гриби - вирощені у промислових умовах. Тож утримайтеся від збирання диких грибів у лісі. Гриби містять багато вітамінів B2, B3, B5, а також вітаміну/прогормону D, мікроелементів калій, мідь, селен, та є джерелом білка. А бета-глюкани, що є у грибах - специфічні харчові волокна, які сприяють зміцненню імунної системи і можуть знижувати рівень холестерину.
У МОЗ України також нагадують, що здорова людина, яка харчується збалансовано, не потребує додаткового приймання вітамінів і мікроелементів, крім вітаміну D (у період із жовтня до квітня). Пам'ятайте, що приймати будь-які дієтичні добавки варто лише після консультації з лікарем!