ПАРЄ визнала Джуліана Ассанжа "в'язнем політичних мотивів".


Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у середу, 2 жовтня, висловила стурбованість через "непропорційно суворе поводженням" із засновником WikiLeaks Джуліаном Ассанжем, якого влітку цього року відпустили з в'язниці у Британії.

Цю інформацію повідомляє "Європейська правда".

У резолюції ПАРЄ зазначено, що ставлення до Ассанжа підтверджує його кваліфікацію як "політичного в'язня", враховуючи звинувачення, висунуті проти нього в США, які стосуються його дій, що фактично полягають у зборі та публікації інформації.

Парламентарі з країн Ради Європи також звернулися до Сполучених Штатів із закликом провести розслідування можливих воєнних злочинів і порушень прав людини, які були виявлені Ассанжем та Wikileaks. Вони також наголосили на необхідності термінової реформи Закону про шпигунство 1917 року, на підставі якого були висунуті звинувачення.

Резолюція також висловлює критику на адресу британських властей за їхню неспроможність адекватно забезпечити свободу висловлювань та право Джуліана Ассанжа на свободу, "піддаючи його тривалому ув'язненню у в'язниці з жорсткими умовами, незважаючи на політичну природу найсерйозніших обвинувачень, які були висунуті проти нього".

ПАРЄ обговорювала справу Ассанжа після того, як він напередодні особисто виступив в Асамблеї на слуханнях Комітету з правових питань і прав людини - це був його перший публічний виступ після звільнення з ув'язнення у Британії у червні цього року.

Справу Ассанжа можна охарактеризувати як результат публікації WikiLeaks, яка оприлюднила сотні тисяч документів, що стосуються конфліктів в Афганістані і Іраку, а також дипломатичних повідомлень, викладених у 2010 і 2011 роках.

Американська прокуратура пред'явила Джуліану Ассанжу 18 обвинувальних актів, пов'язаних зі шпигунством та незаконним використанням комп'ютерних систем через його роль у публікації секретних військових матеріалів, оприлюднених WikiLeaks. Найгірше покарання, яке йому можуть призначити, складає до 175 років ув'язнення.

У березні Високий суд Лондона виніс рішення на користь Ассанжа, відстрочивши його можливу екстрадицію з Великої Британії до Сполучених Штатів.

У травні суд дозволив Ассанжу подати нову апеляцію на його потенційну екстрадицію з Великої Британії до США.

Related posts