Пересадка рослин: чому краще використовувати кавовий фільтр на дні горщика, а не камінчики.


Коли ми збираємося пересаджувати наші квіти в горщиках, перед нами завжди постає питання, що покласти на дно вазона, щоб забезпечити для нього гарний дренаж.

Існує поширене переконання, що на дно квіткового горщика слід вкласти шар гравію, оскільки вважається, що це може запобігти заболочуванню ґрунту у вазоні.

Проте GardeningKnowHow спростовує цю поширену думку, тому що гравій на дні горщика дозволяє волозі накопичуватися з боків контейнера, а не проходити через дренажний отвір. А без дренажу коріння рослини сидітиме у воді та гнитиме. Якщо ж у горщику буде дренажний отвір, додаткова волога витікатиме і забиратиме з собою частину субстрату. З часом рівень ґрунту виснажиться. Без достатньої його кількості для утримання вологи та поживних речовин здоров'я рослини може постраждати.

Цю задачу можна розв’язати під час пересадки рослин, але часте виконання цієї процедури може пошкодити кореневу систему і викликати стрес у рослин. Щоб зберегти ґрунт у контейнері, можна скористатися кавовим фільтром у дренажних отворах горщика. Використання фільтра в горщику з рослинами запобігає вимиванню ґрунту, ефективно утримує його всередині та є екологічно чистим, компостованим рішенням.

Якщо у вас немає кавового фільтра, існує безліч альтернативних варіантів для уповільнення витоку води у горщику. Пористі матеріали, такі як ландшафтна тканина, газета, компостовані упаковки, соснові шишки, деревна тріска, торф'яний мох або звичайний паперовий рушник, можуть слугувати для утримання ґрунту в контейнері, одночасно дозволяючи зайвій воді виходити. Ці дренажні матеріали сприяють видаленню накопичених солей і відкладень, що допомагає підтримувати здоров'я ґрунту та рослин. Тож, якщо ви не вживаєте каву і фільтри вам не підходять, спробуйте використати один із запропонованих варіантів.

Хоча існує багато порад щодо того, що слід класти на дно горщиків для рослин, не всі з них є доцільними. Вода завжди переміщується вниз за силою тяжіння, тому, якщо ви використовуєте неорганічні та непористі матеріали, такі як каміння, це обмежує об'єм ґрунту, доступного для цього процесу, а також для розвитку кореневої системи рослин. Внаслідок зменшення кількості ґрунту вода може застоюватися на дні контейнера, що не є оптимальним для здоров'я рослин.

Це призводить до того, що дно горщика стає заболоченим, і коріння рослин опиняється в умовах надмірної вологості, що може викликати їх гниття. Тому використання каміння і гравію не рекомендується. Хоча перліт і вермикуліт можуть здаватися корисними варіантами, оскільки вони часто входять до складу ґрунтових сумішей і допомагають з дренажем, вони також мають властивість утримувати вологу. Якщо на дні контейнера буде шар цих матеріалів, це може призвести до накопичення вологи, що негативно позначиться на стані кореневої системи.

Related posts