Збільшення акцизу на пальне та припинення компенсацій власникам житла, які безкоштовно приймали переселенців. Які ще нововведення чекають на українців з першого вересня?
З 1 вересня 2024 року в Україні збільшується акцизний податок на пальне. Окрім цього, завершують дію виплати за програмою "Прихисток". Водночас з'являється нова можливість оформлення закордонного паспорта через службу "Укрпошта". Також вводяться нові обмеження на продаж продукції, що містить нікотин.
З першого вересня 2024 року в Україні розпочинається поступове зростання акцизного податку на бензин та дизельне пальне. Також на українців очікує ще декілька важливих змін, пише УНН.
Верховна Рада у липні цього року ухвалила відповідний законопроект. Цей документ передбачає поетапне збільшення ставок акцизів на пальне до мінімального рівня, встановленого в країнах Європейського Союзу.
З першого вересня розмір акцизного податку становитиме:
- на бензин - 242,6 євро за кожні 1 000 літрів;
- за дизельне паливо: 177,6 євро за 1 000 літрів;
- на зріджений газ (пропан або пропан-бутанова суміш) - 148 євро за 1 000 літрів.
Поступове підвищення акцизу на пальне триватиме до 2028 року.
З 1 вересня припинять виплати українцям, які брали участь у програмі "Прихисток" і безкоштовно надавали своє житло переселенцям. Ця допомога, що частково покривала витрати на комунальні послуги, становила 900 гривень в опалювальний сезон і 450 гривень в інші місяці року.
Кошти на це надавали міжнародні донори.
З першого вересня українці, які знаходяться за кордоном, матимуть можливість отримати новий закордонний паспорт через "Укрпошту". Для цього потрібно буде скористатися електронною маркою з QR-кодом та сплатити послугу, яка обходитиметься у шість доларів, через особистий кабінет на офіційному сайті поштового оператора.
Також у вересні в Україні стартує новий етап обмежень на продаж продукції, яка містить нікотин.
Згідно з новими правилами, товари, що містять нікотин для орального застосування, забороняється ввозити, транспортувати, зберігати та продавати на території України без акцизної марки. Однак, залишки нікотиновмісних виробів, раніше ввезених в Україну без акцизних марок, дозволяється реалізовувати до 1 жовтня 2024 року.