"Героям доводиться оплачувати цей хаос": Юрій Луценко висловився про брак системних рішень та те, як влада перекладає відповідальність за свої невдачі на партнерів.


На фоні виснажливих боїв на сході України, де Сили оборони відчувають критичну нестачу мін, президент Зеленський готує презентацію плану Перемоги. Як нещодавно підкреслив глава української держави, основою цього плану повинна стати достатня підтримка від міжнародних партнерів. Імовірно, йдеться про постачання далекобійної зброї та можливість використання її для ураження військових об'єктів на території Росії. Однак, партнери затримуються з ухваленням такого рішення, а Німеччина вже оголосила, що не надасть Україні ані далекобійних ракет, ані дозволу на їх використання.

Юрій Луценко, колишній генеральний прокурор України та політик, висловив свою критику на адресу президента Зеленського у пості на Facebook. Він зазначає, що президентська команда не виконує системних рішень і намагається перекласти відповідальність за свої невдачі на міжнародних партнерів, зокрема на брак підтримки з боку США. Луценко акцентує увагу на тому, що українська влада постійно звертається до своїх союзників з проханнями про нові види зброї, але, на його думку, це не вирішує основних проблем, які існують на фронті.

"На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти плану Перемоги, -- пише Луценко. - І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам в президенти США. При цьому вся пропагандистська машина Офісу президента постійно вбиває в голови українців, що у нас проблеми тільки тому, що США не хочуть дати нам дозвіл на далекобійні ракети Jassm, ATACMS, Storm Shadow/ Scalp.

Зеленський та його команда з 5-6 менеджерів не в змозі запропонувати системні рішення. Вони виявляють небажання взяти на себе відповідальність за ефективну мобілізацію та розвиток вітчизняного військово-промислового комплексу, включаючи українські ракети "Нептун", які мають таку ж дальність ураження, як і ATACMS.

Інформація: Зібрані з міст кошти ПДФО, призначені для виробництва дронів, були використані лише на 47%, решту ж було анульовано внаслідок скорочення бюджету.

Зе-команда невпинно дотримується спрощеного підходу до вирішення складних проблем.

Дайте танки -- і ми вийдемо на кордони 91 року. Дали. Дайте F-16 -- і ми переможемо. Дали.

Дайте ATACMS -- і вони перестануть нищити нас КАБами. Дадуть.

Але ж це неправда, що це призведе до успіху. Принаймні, тому, що російська авіація вже вийшла за межі зони покриття ATACMS. Отже, атаки як КАБ, так і балістичних ракет не зможуть цьому завадити.

Навіщо вся ця неправда?

Це поширена звичка перекладати свої помилки на інших. Зараз звинувачення на адресу Порошенка вже не діють. Тепер відповідальність падає на союзників.

План настільки ж елементарний, як і концепція плоскої Землі.

1. Подаємо США новий мегасписок вимог по зброї і грошах.

2. Отримуємо ввічливий сумнів, що це змінить хід війни і виведе нас на кордони 1991.

3. Заявляємо, що нас кинули і у нас нема іншого варіанту, як повернутися до Форумів миру за участю рф.

4. Отримуємо на переговорах від путіна вимоги в стилі Стамбульської капітуляції.

5. Ми стверджуємо, що це є питанням для референдуму, і для його проведення необхідно встановити режим припинення вогню.

6. Узгоджуємо угоду про припинення бойових дій.

7. Стаємо в позу президента миру і проводимо президентські вибори. Бажано -- без скасування воєнного стану, щоб демократія не заважала, а на дільницях керували ТЦК.

Все це цинічне шоу на раз читається і укр. політикумом, і нашими союзниками.

Але платити за цей балаган пройдисвітів приходиться Героям.

Які кроки вжити в цій ситуації? Принаймні, потрібно говорити відверто.

"І слід не забувати, що справжньою Перемогою є вступ до НАТО. Все інше – лише обман", – зазначив Луценко.

Раніше президент Першого добровольчого медичного шпиталю Геннадій Друженко розповів про три шляхи для України після "заморозки" війни.

Зображення з Facebook-сторінки Юрія Луценка.

Матеріали, розміщені у рубриці "Блоги", відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.

Related posts