У Німеччині процес працевлаштування українців зазнав значного невдачі: на роботу вийшли менше 1% з усіх, хто мав намір влаштуватися.
За словами аналітиків, бюрократична система Німеччини "звикла" українців до нових реалій.
Рік тому німецький уряд ініціював програму працевлаштування для українських біженців, спростивши вимоги щодо знання німецької мови та загальних правил. Це рішення було прийнято, щоб уникнути зростання витрат на соціальну допомогу. Проте, за інформацією BILD, ця програма виявилась абсолютно невдалою.
"У 2023 році лише 20% випускників інтеграційних програм отримали пропозиції роботи від центрів зайнятості, і жоден із них не приступив до виконання своїх обов'язків. У цьому році, 40% випускників отримали вакансії, але на роботу вийшло менше 1%," - йдеться у звіті.
Відзначається, що німецькі служби зайнятості без проблем сприймають відмову українських громадян від пропозицій роботи, якщо ті вказують, що ці вакансії є для них "недоступними" або "непідходящими".
Ще одна причина низького працевлаштування - тривалий час очікування інтеграційних курсів. Також зазначається, що частими є випадки відмови від курсів нібито через проблеми зі здоров'ям, при цьому без надання довідки.
Наразі соцдопомоги в Німеччині отримують приблизно 720 000 українців, зокрема близько півмільйона працездатних. Щомісячні витрати на них становлять близько 539 млн євро.
За словами журналіста BILD Маріуса Кірмаєра, українці стали жертвою "виховання" з боку німецької бюрократії.
"Німецька бюрократія прищепила їм думку, що для комфортного життя не обов'язково наполегливо працювати. Якщо хтось заявляє про свою хворобу, його не піддають перевірці. Повернення додому на кілька тижнів не викликає труднощів, адже ніхто не звертає уваги на штампи у паспорті про виїзд і в'їзд. А найсмачнішу їжу можна знайти у благодійних організацій," - зазначає він.
Журналіст зазначає, що хоча будь-хто, хто потребує допомоги, має її отримувати, проте "необхідний поворот у мисленні".
"Ми більше не можемо дозволяти, щоб нами користувалися", - заявляє він.
Кількість біженців у Німеччині досягла рекордного рівня. В даний час у країні проживає 3,48 мільйона осіб, які мають статус біженця або є претендентами на отримання притулку. Серед них 1,18 мільйона — це українці.
Нещодавно міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер висунув ідею про введення нового правового статусу для українських біженців, що передбачає обмеження їхніх цивільних прав. За його словами, основна мета цього кроку полягає у зменшенні витрат на соціальну підтримку та збільшенні кількості осіб, які можуть долучитися до ринку праці в країні.