Тематика обговорення під час ефіру марафону "FreeДом", що відбувся 11 листопада 2024 року.


Бої на Курахівському напрямку, 15-й пакет антиросійських санкцій ЄС, формування "вісі зла", "безвибори" Лукашенка.

"Детектор медіа" щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів "Єдині новини #UAРазом" та "FreeДом", а також окремо аналізує якість мовлення.

Телевізійні канали: "FreeДом" та "Інтер".

У блоці каналу "Freeдом" військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов зазначив, що на Курахівському напрямку фронту, який залишається найскладнішим, у Збройних Сил України є тактичні успіхи. Зокрема в районі Шахтарського наші захисники, попри перевагу ворога в живій силі і в повітрі, не лише повернули втрачені раніше позиції, але й просунулися вглиб окупованої території на відстань до пів кілометра. Водночас на цьому напрямку перед Збройними Силами, за словами Снєгирьова, стоять серйозні виклики.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський висловив надію, що 15-й пакет санкцій, що готується Європейським Союзом, зможе дійсно ефективно стримувати посередників та треті країни, які сприяють Росії у обходженні санкцій.

Валерій Боровик, засновник компанії "Перший контакт", що спеціалізується на розробці дронів, прокоментував ситуацію щодо виробництва 155-мм боєприпасів в Україні. Він зазначив, що в Європейському Союзі також існують значні труднощі в розвитку оборонної промисловості. "Необхідно відверто визнати, що Європа ще не перейшла на військові рейки," – підкреслив Боровик. Він також додав, що в даний час Європа в цій галузі істотно відстає від КНДР та Росії, не кажучи вже про Китай, що є серйозною проблемою.

За словами експерта Центру міжнародних досліджень Одеського нацуніверситету Дениса Кузьміна, передача влади в США буде мирною -- те, чого найбільше боялися, не трапилося. Трамп розраховує вирішити всі проблеми з наскоку, проте навряд чи це можливо. "Ми бачимо посилення поставок від нинішньої адміністрації США, яка прагне надати максимум можливого", -- зазначив Кузьмін. Кинути Україну не планують, наразі йде торгівля між Трампом і Путіним, а за великим рахунком, між США і Китаєм, вважає гість. Однак, поки йде ця торгівля, українці втрачають життя.

Політичний аналітик Володимир Фесенко не відкидає можливість формування нового "пакту агресії" або "осі зла", подібного до "Антикомінтернівського пакту", укладеного напередодні Другої світової війни між фашистською Німеччиною та Японією, до якого згодом приєдналася Італія та ряд інших країн. Росія вже встановила стратегічне партнерство з Північною Кореєю, яка є її найближчим військовим союзником. Додатковим партнером цього альянсу може стати Іран, з яким Росія, за інформацією, планує укласти аналогічну угоду. Така співпраця може стати серйозною загрозою не лише для України, а й для глобальної безпеки в цілому, вважає Фесенко.

У блоці каналу "Інтер" військовий експерт Владислав Селезньов висловив думку, що Росія останнім часом активно використовує ударні безпілотники, бо накопичує ракети в очікуванні мінусових температур, щоб вдарити по нашій енергетичній інфраструктурі. Росіяни прагнуть максимально ускладнити життя цивільних українців, підкреслив Селезньов.

Франак Вячорка, радник Світлани Тихановської, лідерки білоруської опозиції, поділився жахливими подробицями про умови утримання політв'язнів у Білорусі. Зокрема, він зазначив, що Марія Колесникова втратила до 40 кг, а її рідні не отримували жодних новин про неї вже 600 днів. Вячорка також підкреслив, що імена тих, кого Лукашенко звільняє, залишаються невідомими. За його словами, за одного звільненого, як правило, з'являється 120 нових арештів. Тож важко вважати це реальним "сигналом Заходу". Вся країна, на його думку, перетворилася на одну велику в'язницю. Він також повідомив, що команда Тихановської закликає голосувати проти всіх на "безвиборах" 26 січня 2025 року.

Політичний аналітик Ігор Рейтерович, коментуючи плани канцлера Німеччини Олафа Шольца провести бесіду з Путіним, висловив думку, що Шольц не розглядатиме питання України без участі самої України. Він також зазначив, що заява Шольца може бути не лише його особистою ініціативою, а й певним сигналом від Європейського Союзу. Рейтерович припустив, що Шольц може стати представником, який відновить діалог з Путіним після тривалої перерви. Європейський Союз, можливо, прагне з'ясувати, чи залишилася в Путіна хоч краплина раціональності і наскільки він відкритий до переговорів.

Related posts