Щомісяця, без розмежування на чоловіків і жінок: Зеленська розповіла про нововведення у програмі "Захист України".


З цього моменту учні 10-11 класів, незалежно від статі, будуть вивчати предмет "Захист України" на рівних умовах, з однаковими обсягами та темами. Нещодавно було скасовано розподіл за статевою ознакою, і тепер учнів формуватимуть у групи за кількістю, що складає від 8 до 15 осіб. Цю інформацію оприлюднила перша леді України Олена Зеленська.

Деталі

Навчатимуться вони не раз на тиждень у межах уроку, а раз на місяць, проте цілий день.

Оновили й програму предмета: тепер вона максимально наближена до реалій воєнного часу. Діти вивчатимуть домедичну допомогу й тактичну медицину, навички керування безпілотниками, радіозв'язок тощо. Дуже важливо, що опановуватимуть також навички, які допоможуть розвинути емоційну стійкість і вміння діяти в екстремальних ситуаціях.

Держава вже виділила кошти на створення спеціальних навчальних осередків у громадах: туди закуплять інтерактивне обладнання, симулятори тощо. У невеликих групах діти зможуть краще зосередитися на практичних навичках, які в умовах повномасштабного вторгнення буквально рятують життя.

Вітаю це рішення Міністерства освіти і науки України. Адже очевидно, що нині й чоловіки, і жінки однаково гідно захищають нашу країну на фронті, однаково мужньо змагаються за нашу свободу. Тож упередження, буцімто захист України - лише "чоловіча справа", а медична допомога - "жіноча", варто лишити в минулому, -- написала Зеленська.

За її словами, в умовах сусідства з державою-агресором молодь повинна починати навчатися основам безпеки вже зі шкільних років. Це необхідно для того, щоб уміти не лише захистити себе, але й у разі потреби надати допомогу тим, хто постраждав від нападів.

На жаль, це наша дійсність. Ми приймаємо її з гідністю, -- підкреслила перша леді.

Раніше ми обговорювали, як ефективно застосовувати турнікет: покрокове керівництво та корисні рекомендації.

Related posts