Реформа децентралізації є однією з найбільш вдалих реформ, які були впроваджені в Україні в останні роки, - зазначає Сорен Гербст.
Реформа децентралізації в Україні вважається однією з найбільш вдало реалізованих реформ останніх років. Таку думку висловив Сорен Гербст, керівник програми "U-LEAD з Європою" у сфері багаторівневого управління, під час круглого столу на тему "ПДФО і громади: як зміна механізму зарахування вплине на місцеві бюджети?", де U-LEAD виступила як співорганізатор заходу.
Це визнається як міжнародними партнерами, так і експертами та українськими громадянами. Завдяки цій реформі громади отримали реальний імпульс для розвитку: нові повноваження та можливості. Крім того, реформа супроводжувалася перерозподілом функцій, повноважень і ресурсів на місцевому, регіональному та національному рівнях, що також сприяло зміцненню фінансової автономії громад. Водночас існує нагальна потреба в посиленні громади шляхом перерозподілу фінансових ресурсів, які забезпечують їхню фінансову спроможність, - зазначив Гербст.
Він підкреслив, що податок на доходи фізичних осіб є важливим джерелом фінансування для багатьох територіальних громад. Однак останнім часом все більше виникає запитань щодо справедливості та ефективності існуючої системи, оскільки спостерігається значний дисбаланс між обсягом надходжень і витратами на послуги, що повинні фінансуватися з цих коштів.
"На сьогодні тривають дуже активні дискусії щодо зміни механізму зарахування податків на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів. Є різні точки зору щодо варіантів зарахування, є дуже велика кількість змін до закону щодо відсотків зарахування, і те, що ці дискусії почалися ще перед початком повномасштабного вторгнення, говорить про те, що тематика дуже актуальна й важлива", - заявив перший заступник міністра фінансів України Денис Улютін.
Нагадуємо, що ініціатива для України "U-LEAD з Європою" має на меті розширення прав і можливостей на місцевому рівні, а також підзвітність і розвиток. Ця програма фінансується спільно Європейським Союзом та його державами-членами, такими як Німеччина, Польща, Данія та Словенія, з метою підтримки України в зміцненні місцевого самоврядування. U-LEAD допомагає забезпечити прозоре, відповідальне та багаторівневе управління, яке враховує потреби громадян і сприяє розвитку громад.