Рейтинг заробітків світових керівників: яке місце займає Зеленський у цьому списку?
Президент України Володимир Зеленський займає досить скромне місце у світовій класифікації доходів державних керівників, поступаючи багатьом своїм колегам. Найвищі оклади отримують прем'єр-міністр Сінгапуру, президентка Швейцарії та прем'єр Австралії, повідомляє ТСН.
Зеленський та його дружина
За інформацією видання, Володимир Зеленський нещодавно оприлюднив свої декларації за 2021 та 2022 роки, які включають інформацію про його доходи, майно та фінансові зобов'язання. Згідно з деклараціями, зарплата президента України за рік становила 336 тисяч гривень, або близько 28 тисяч гривень на місяць, без врахування надбавок та премій.
За даними декларації за 2021 рік, доходи Володимира Зеленського та його родини склали 10 мільйонів 824 тисячі 507 гривень. Серед цих коштів 5 359 600 гривень були отримані від продажу облігацій внутрішньої державної позики. Водночас, основними джерелами фінансових надходжень сім'ї Зеленського в 2021 році стали заробітна плата, відсотки з банківських депозитів та дохід від оренди нерухомості, які в сумі склали 5 464 907 гривень.
Якщо провести аналіз доходів родини президента у 2021 році в порівнянні з 2020 роком, можна помітити, що вони знизилися приблизно на 12 мільйонів гривень. Крім того, залишок грошових засобів на кінець 2021 року також показав тенденцію до зменшення.
При цьому відомо, що найвищу зарплату серед світових лідерів отримує прем'єр-міністр Сінгапуру Лоуренс Вонг, чий річний дохід перевищує 1,5 мільйона доларів. Це майже вдвічі більше, ніж у президентки Швейцарії Віоли Амгерд, яка посідає друге місце з річною зарплатою 570 тисяч доларів. На третьому місці прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе, який заробляє понад 413 тисяч доларів на рік. Президент США Джо Байден із зарплатою 400 тисяч доларів займає четверте місце, а канцлер Німеччини Олаф Шольц -- десяте з майже 294 тисячами доларів на рік.
Однак, якщо провести порівняння доходів керівників з ВВП на душу населення, то лідируючі позиції в цьому списку належать африканським державам. Наприклад, президент Кенії Вільям Рутто отримує щорічно 141 тисячу доларів, що дорівнює майже 2000% від ВВП на душу населення у країні. Подібні тенденції спостерігаються також у керівництва Танзанії та Південноафриканської Республіки.
Нагадуємо, що портал "Коментарі" повідомляв про те, що у 2021 році Зеленський не отримував додаткових виплат чи премій.