Російські МіГи в Білорусі: чи варто очікувати "Кинджали" від Лукашенка?


Згідно з інформацією від моніторингових джерел, Росія перемістила два винищувачі МіГ-31К, які здатні нести ракети "Кинджал", на територію Білорусі. Однак ця передислокація наразі не становить безпосередньої загрози для України. Скоріше за все, це стандартна практика для пілотів, які тренуються у виконанні зльотів і посадок на аеродромах, де вони теоретично можуть бути розміщені. Для льотчиків це є звичним етапом для отримання нових кваліфікаційних категорій - першої, другої або третьої. Таким чином, це перебазування може розглядатися як частина звичайних тренувальних випробувань.

Чи можуть ці МіГи пускати "Кинджали" по Україні з повітряного простору Білорусі? Вважаю, що Лукашенко буде відбиватись від такого розвитку подій, як може. В цьому сенсі у нього важка ситуація.

Річ у тім, що Лукашенко боїться нас більше, ніж ми його. Адже всі його стратегічні об'єкти знаходяться в зоні досяжності наших дронів і ATACMS. На найбільш відомий білоруський Мозирський НПЗ він стягнув ППО з усієї Білорусі. Будь-які безпілотники, які входять до повітряного простору Білорусі, поспішно збиваються. Це свідчить про те, що або він, або й білоруські військові бояться, що Україна може завдати масованого удару по стратегічних об'єктах.

Водночас Лукашенку потрібно показати Путіну, що він з ним.

Для цього він розміщує на одній з ділянок кордону з Україною тисячу військовослужбовців, а потім знову їх забирає і перевозить на іншу ділянку. Там проводять навчання в касках, які пам'ятають Другу світову війну, лише для того, щоб створити враження, що Білорусь начебто готується до війни. І якщо виникне потреба, вони готові "прикурити" Україні, що є справжнім викликом.

Це, до речі, пояснює заява Лукашенка про те, що Україна пошкодує, якщо вирішить на неї напасти. Проте, після його загроз щодо захоплення Сувальського коридору та частини Польщі, його слова вже давно перестали викликати інтерес.

Врешті, я не бачу військової необхідності запускати "Кинджали" з повітряного простору Білорусі. Оскільки "Кинджал" - це псевдогіперзвукова ракета, для нього 100-150 кілометрів - це лише кілька секунд польоту. Простими словами, з Білорусі "Кинджал" буде летіти, наприклад, не дванадцять секунд, як з Росії, а дев'ять. Тобто, ці ракети і так мають мінімальний час підльоту. Це не та зброя, як, наприклад, ті ж безпілотники, які потрібно запускати ближче, аби вони "чапали" зі своїми менше ніж 180 кілометрів на годину менше часу.

Разом із цим, тренувальні польоти МіГів продовжуються. На жаль, кожен такий виліт супроводжується оголошенням повітряної тривоги. Це є складовою частиною терору проти цивільного населення України, на яку варто звертати увагу.

Related posts