Вибух стався миттєво після початку: в мережі з’явилися свіжі зображення з місця падіння ракети "Сармат".


OSINT-експерт Джордж Баррос висловив думку, що під час тестування "Сармата" загинули спостерігачі, які були присутніми на випробуванні.

Російська ракета "Сармат" після детонації утворила значний кратер діаметром 62 метри, як свідчать супутникові зображення від компанії Maxar. Освітлювач відкритих джерел Джордж Баррос зазначає, що характер пошкоджень на стартовій позиції свідчить про те, що ракета вибухнула майже одразу після запуску або запалювання.

Баррос зазначив, що на місці стартової шахти видно великий кратер і великі пошкодження всередині та навколо стартового майданчика.

"Вчора, 21 вересня, компанія Maxar оприлюднила нові супутникові знімки з високою роздільною здатністю, на яких зафіксовані результати серйозної невдачі під час запуску російської МБР РС-28 на стартовому майданчику космодрому Плесецьк", -- повідомив OSINT-аналітик Джордж Баррос.

Також у лісі на сході від стартового комплексу в Архангельській області спостерігаються невеликі загоряння, а поруч із зруйнованою шахтою розташувалися чотири пожежні автомобілі.

Наблизивши знімок, Баррос зазначив, що будівля біля кратера повністю зруйнована. Він припустив, що якщо там хтось спостерігав за випробуванням, то вони всі загинули.

"Сармат" -- це стратегічний ракетний комплекс п'ятого покоління з важкою триступеневою рідинною міжконтинентальною балістичною ракетою. 35-метрова ракета важить 208 тонн, а маса закидання становить близько 10 тонн. Дальність польоту ракети -- 16 тис. км. Сила вибуху "Сармата" -- 50 мегатонн.

У квітні 2024 року Міністерство оборони Російської Федерації оголосило про успішне тестування міжконтинентальної балістичної ракети на полігоні Капустин Яр, розташованому в Астраханській області. Проте деталі, зокрема назва ракети, залишилися невідомими.

У вересні 2023 року російська державна корпорація "Роскосмос" оголосила, що стратегічний ракетний комплекс "Сармат" був введений в бойову готовність.

У 2018 році, виступаючи перед Федеральними зборами, Володимир Путін заявив, що ракета "Сармат" здатна завдавати ударів не лише через Північний, а й через Південний полюс. Він підкреслив, що ця ракета зможе обійти системи протиракетної оборони і буде оснащена ядерними боєприпасами великої потужності, включаючи гіперзвукові.

Нагадаємо, що раніше Фокус повідомляв про те, що нещодавнє тестування ракети "Сармат" стало вже п'ятим невдалим випадком.

Related posts