Згідно з інформацією ЗМІ, Сполучені Штати можуть зняти своє вето на вступ України до НАТО, якщо Гарріс здобуде перемогу.


Адміністрація президента США Джо Байдена більше не має серйозних заперечень щодо запрошення України до НАТО, і в разі перемоги Камали Гарріс 5 листопада, швидше за все, може розпочати процес у цьому напрямку.

18 жовтня Байден здійснив візит до Німеччини. Під час своєї поїздки він провів переговори з канцлером Олафом Шольцом, президентом Франції Емманюелем Макроном та лідером Лейбористської партії Кіром Стармером, обговорюючи важливі питання, пов'язані з Україною та ситуацією на Близькому Сході, інформує Le Monde.

Щодо України, четверо лідерів насамперед намагалися узгодити свої відповіді на план перемоги, який Володимир Зеленський представив їм в останні кілька тижнів.

У публікації підкреслюється, що ключовою та чутливою темою залишається питання запрошення України до НАТО. Президент України висловив думку, що в ідеальному сценарії таке запрошення могло б бути надане до грудня, коли завершиться термін повноважень Джо Байдена. Проте, за його словами, інтеграція України в НАТО може стати реальною лише після завершення війни.

Читайте також: Конгресмен США поділився думкою щодо можливого вступу України до НАТО.

Згідно з даними видання, Сполучені Штати та Німеччина поки що блокують будь-які перспективи розширення НАТО за рахунок України, тоді як Франція та Велика Британія більш схвально ставляться до цієї ідеї.

Одночасно з цим, надходять відомості про те, що США більше не висловлюють суттєвих заперечень проти включення України до Альянсу. Вважається, що у випадку перемоги Гарріс Байден може реалізувати певні дії в цьому напрямку.

"У разі обрання Камали Гарріс, існує ймовірність, що Байден почне діяти в цьому напрямку під час переходу влади. Натомість, якщо перемогу здобуде Дональд Трамп, ця логіка перестане бути актуальною, і навіть найменша ініціатива з боку Байдена може призвести до ускладнення ситуації," - підкреслило джерело з європейської дипломатії.

Найбільш оптимістично налаштовані джерела вважають, що зміна позиції США може спровокувати зміну курсу непоступливої Німеччини.

Попри це, чотири керівники, які зібралися в Берліні в п'ятницю, не мають можливості ухвалити таке рішення самостійно - це питання потребує підтримки всіх 32 країн-членів НАТО. Існує велика ймовірність, що Туреччина, Угорщина та Словаччина виступлять проти будь-якого стрімкого наближення України до Альянсу.

Related posts