Трамп ненавмисно виявив своє істинне ставлення до Путіна: одна стара деталь відкрила секрет.
Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США викликала серйозні занепокоєння як в Україні, так і в західних країнах, стосовно його майбутньої позиції щодо конфлікту між Росією та Україною. Його передвиборчі заяви, що стосуються російської агресії, а також його, здавалося б, доброзичливе ставлення до російського лідера Володимира Путіна, стали причинами, чому Кремль надавав перевагу саме цьому кандидатові.
Проте, одним із ключових аспектів особистості Трампа є його непередбачуваність, а досвід у великому бізнесі, безсумнівно, навчив його ретельно приховувати свої справжні погляди. Проте деякі невербальні знаки, такі як перше рукостискання між Трампом і Путіним на початку першого терміну американського президента, можуть пролити світло на те, як Трамп насправді сприймає російського лідера.
Коли стало зрозуміло, що на виборах президента США перемагає Дональд Трамп, російські топ-пропагандисти заходилися в ейфорії: наприклад, Маргарита Симоньян навіть закликала провести у Москві автопробіг з американськими прапорами, бо американці, мовляв, на такий знак схвалення "заслужили".
У Кремлі реагували на результати виборів у США більш стримано, хоча Путін не забарився з дзвінком Трампу, щоб привітати його з успіхом. Це цілком зрозуміло, адже багато аналітиків та експертів ще до голосування зазначали, що Путін сподівається на те, що Трамп зможе допомогти йому вийти зі збройного конфлікту з Україною, не повертаючи окуповані території та позбавляючись санкційного тиску.
Сам Трамп публічно неодноразово відгукувався про Путіна з захопленням, наголошував на своїх "хороших стосунках" з російським диктатором і запевняв, що дуже швидко зупинить війну. З іншого ж боку, у переддень голосування він назвав "хворими" тих, хто називав його "другом Путіна", наголошував, що господар Кремля його боїться і що він особисто обіцяв Путіну "ракети по Москві" у разі нападу на Україну.
Визначити, який з цих висловлювань справді відображає характер Трампа, непросто. Проте певні висновки про справжнє ставлення нового президента США до Путіна можна зробити, проаналізувавши його невербальні сигнали. Зокрема, варто звернути увагу на кадри, що зафіксували їхню першу зустріч на початку президентського терміну Трампа. Саме на цих записах можна побачити дуже виразне рукостискання між лідерами США та Росії, яке багато говорить з точки зору невербальної комунікації.
У короткому відео, яке було опубліковано російською службою ВВС сім років тому, зафіксовано, як Трамп, торкаючись руки Путіна, легенько тягне її на себе (не так сильно, як він зазвичай звик це робити), а потім несподівано плескає його по ліктю вільною рукою. У іншій сцені він ніжно гладить Путіна по спині.
На те, що при рукостисканні Трамп поплескує іншу людину по руці, журналісти звертали увагу неодноразово. Фахівці твердять: подібні поплескування чи погладжування руки людини, що на перший погляд нібито мають демонструвати прихильність, насправді є нагадуванням для візаві, хто тут насправді головний. І Трамп такими нагадуваннями не гребує: до подібного "нагадування про статус" він вдається постійно.
З цією ж метою президент США плескає співозмовника по плечу чи по спині. Якщо ж отримує аналогічний жест у відповідь - повторює поплескування, демонструючи, що саме він, як більш важлива персона, наділений правом "завершального поплескування".
На початку своєї першої зустрічі з Путіним Трамп застосував кілька тактик, щоб підкреслити свою перевагу над російським лідером. Він скористався своїм звичним стилем, прагнучи підтягнути до себе руку співрозмовника під час рукостискання, а також використовував інші методи, що порушують особистий простір, щоб психологічно вплинути на опонента з самого початку зустрічі.
За словами Пітера Коллета, одного з найбільш впливових психологів і фахівців з невербальної комунікації в США, Трамп має особливу пристрасть до енергійних рукостискань, під час яких він притягує співрозмовника ближче до себе. Це пов'язано з його бажанням створити більш тісний зв'язок з людиною. Він намагається перетворити звичайне рукостискання на вертикальне, що є характерним для більш інтимного спілкування і асоціюється з близькими людьми. Таким чином, Коллет вважає, що Трамп прагне "змусити" людей відчути себе максимально близькими до нього.
З іншого боку, Трамп, на підсвідомому рівні, має бажання здивувати співрозмовника. Саме тому він вдається до неочікуваних вчинків: занадто різко потягує руку під час рукостискання або використовує звичні поплескування. Це, на думку Коллет, цілком відповідає нестабільній та непередбачуваній натурі американського президента.
Рукостискання, безсумнівно, є символом взаємин між людьми. Коли двоє осіб стискають руки, вони виконують однаковий жест, що відображає симетрію їхніх стосунків. Проте Трамп, відходячи від традиційних норм та вносячи несподівані елементи в це просте дійство, позбавляє своїх співрозмовників можливості відповісти на жест так само. Як вважає Коллет, такі дії Трампа – можливо, без свідомого наміру – постійно порушують особистий простір, свідчать про зневагу та навіть неприязнь до інших, а також ставлять під сумнів основоположні принципи рівності та егалітаризму.
Це можна було чітко побачити на прикладі першого рукостискання Трампа з Путіним.
Нагадуємо, що раніше Дональд Трамп висловив думку про необхідність припинення війни в Україні. Представник Республіканської партії підкреслив, що його команда зосередиться на активному пошуку вирішень цієї проблеми.
У той же час конгресмен-республіканець Майк Волц з Флориди, якого висунуто на посаду радника президента з питань національної безпеки, повідомив, що після свого вступу на посаду Дональд Трамп має намір запросити до переговорів російського лідера Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського. За його словами, це стане спробою вирішити конфлікт в Україні.