У Центрі хірургії та трансплантології поділилися зворушливою історією порятунку маленької дівчинки, чиєю мамою стали посмертним донором органів. | УНН
Дівчинці з рідкісною хворобою Вільсона-Коновалова терміново пересадили печінку від дядька-військовослужбовця. Рік тому мама Поліни стала посмертним донором органів, врятувавши чотирьох людей.
У Національному науковому центрі хірургії та трансплантології поділилися зворушливою історією дівчинки на ім'я Поліна, чия мати стала посмертним донором минулого року, повідомляє УНН.
Поліні виповнилося 13 років. У минулому році її мати стала посмертним донором, подарувавши життя чотирьом незнайомцям завдяки своїм органам — печінці, ниркам і серцю. На жаль, у липні 2024 року Поліну терміново госпіталізували до Київської дитячої обласної лікарні через виражену жовтяницю, порушення свідомості та асцит, під час якого було видалено до 10 літрів рідини, - повідомили в Центрі.
Після проведення медичних обстежень у дівчинки був діагностований синдром Вільсона-Коновалова, що є рідкісним спадковим захворюванням. Це стан характеризується надмірним скупченням міді в організмі, що призводить до порушень в роботі печінки, нервової системи, а також викликає проблеми з когнітивними функціями та нирковою недостатністю.
"Дівчинці потрібна була термінова трансплантація печінки. На щастя, родинним донором для Поліни по показникам сумісності підійшов її рідний дядько Іван, який є діючим військовослужбовцем та служить у Нацгвардії України. Не роздумуючи, Іван погодився на донацію. На другий день після трансплантації, ще знаходячись у відділенні реанімації, Поліна вже могла підійматись з ліжка і швидко почала відновлюватись. Зараз дівчинка виписана зі стаціонару клініки Центру та проходить регулярний моніторинг стану здоров'я", - розповіли в Національному науковому Центрі хірургії та трансплантології.