У Німеччині вводяться нові норми для автомобілів українських біженців.


З 1 жовтня у ФРН набуває чинності норма про необхідність місцевої реєстрації автомобілів українських біженців.

Українці, які мають автомобілі та перебувають під тимчасовим захистом у Німеччині протягом більше року, повинні до 1 жовтня пройти процес переєстрації своїх транспортних засобів та зареєструвати їх у Федеративній Республіці Німеччина. Як зазначив посол України в Німеччині Олексій Макеєв у суботу, 21 вересня, з 1 жовтня вступає в силу вимога про обов'язкову реєстрацію автомобілів українських біженців у Німеччині.

По-перше, посол вказав на те, що в Німеччині використання автомобіля з іноземною реєстрацією без його перереєстрації та зміни номерних знаків не може тривати більше одного року. Проте, німецькі влади зробили виняток для українських водіїв-біженців, які прибули до країни з лютого 2022 року, подовживши пільговий режим двічі: спочатку до 1 квітня 2024 року, а потім ще на шість місяців, до 1 жовтня 2024 року.

"Отже, ми нарешті прибули. І з 1 жовтня потрібно буде продовжити національний рух – з німецькою реєстрацією", - зазначив дипломат у своєму пості на Facebook.

Згідно з висловлюваннями Макеєва, правило про один рік залишається в силі. "Отже, якщо ви вирушили з України, наприклад, влітку 2024 року, то ваш термін "міжнародного перебування" ніхто не скасує. Таким чином, термін для перереєстрації спливе влітку 2025 року", - зазначив дипломат.

Водночас дипломат підкреслив, що зазначений регламент стосується "тільки тих осіб, які знаходяться в Німеччині з тимчасовим захистом".

У своєму пості посол детально описав ключові моменти процесу реєстрації автомобілів у Німеччині, зокрема, які документи необхідні для цього. У коментарях до свого допису дипломат також поділився кількома корисними посиланнями, які можуть бути корисними для українських водіїв, що підлягають цим вимогам.

Макеєв також зазначив, що українські біженці не повинні знімати свої автомобілі з реєстрації в Україні для їх реєстрації в Німеччині. "Автомобіль залишається в українській базі даних МВС. З точки зору Державної митної служби, він знаходиться в режимі "тимчасового вивезення" і не втрачає статусу "українського товару", що означає, що він не підлягає митному оподаткуванню і має право на повернення в Україну", - пояснив посол України.

Нагадуємо, що згідно з німецьким каталогом штрафів, водіння автомобіля без відповідної реєстрації карається фінансовим штрафом у розмірі 70 євро та нарахуванням одного штрафного балу. Якщо водій накопичить 8 штрафних балів, у Німеччині його можуть позбавити водійських прав.

Офіційні статистичні дані щодо кількості автомобілів з українськими номерами, які потрапили до Німеччини з лютого 2022 року, відсутні. Митні та поліцейські органи не фіксували цю інформацію, а власники українських автомобілів, які отримують соціальні виплати у Німеччині, зобов'язані були повідомляти соціальні служби лише про транспортні засоби вартістю понад 15 тисяч євро. За оцінками німецьких медіа, які висвітлювали питання українських автомобілів на дорогах Німеччини, ця кількість може сягати "десятків тисяч". Відповідно до інформації Німецького союзу страховиків (GDV), з початку війни Росії проти України до червня 2023 року українські страхові компанії видали близько мільйона "зелених страхових карт" для українських автомобілів по всій Європі. Це дає підстави припустити, що приблизно така ж кількість автомобілів виїхала з України до країн ЄС за цей період.

Related posts