В Грузії намічаються нові масштабні протести, - повідомив Інашвілі.


Горгій Інашвілі, один із учасників протестної акції в Грузії, повідомив, що в країні плануються масштабні протести на наступному тижні.

Цю інформацію він поділився під час ефіру на "Еспресо".

"Хоча масові протести ще не стартували, опозиційні партії вже сформували єдиний штаб і планують розпочати акції з понеділка. Вони та президентка Грузії співпрацюють, прагнучи забезпечити мирний перебіг подій без конфліктів чи насильства. Наразі не йдеться про створення якогось майдану, а також про залучення тітушок, які підтримують чинну владу і мають кримінальне минуле, які традиційно виступають на боці "Грузинської мрії" та чинять насильство над прибічниками опозиції", - підкреслив Інашвілі.

Він зазначив, що чотири опозиційні партії, які отримали місця в парламенті, висловили думку про те, що новообраний парламент не має легітимності.

"Дві опозиційні політичні сили оголосили про свій намір відмовитися від мандатів, тоді як ще дві партії висловили неоднозначні позиції, заявивши, що не визнають ці вибори легітимними і не бажають потрапляти до парламенту. Вважаю, що найближчими днями ситуація проясниться, і опозиція зможе об'єднати свої зусилля. На даний момент чотири основні опозиційні партії не визнають цей склад парламенту, і я переконаний, що всі вони відмовляться від своїх мандатів", - додав він.

У суботу, 26 жовтня 2024 року, в Грузії відбулося голосування на виборах до парламенту. Центрвиборчком країни визнав переможцем правлячу проросійську партію "Грузинська мрія" (54%), що побудувала свою кампанію на відмові від членства в ЄС і НАТО, які буцімто загрожують Грузії війною. На "підтвердження" білборди та відеоматеріали "Мрії" містили кадри зруйнованих українських міст.

Серед світових лідерів, які наразі висловили свої вітання чинній грузинській владі з приводу "перемоги", можна відзначити лише Віктора Орбана (Угорщина), Нікола Пашиняна (Вірменія) та Ільхама Алієва (Азербайджан).

Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель відреагував на оприлюднений 27 жовтня звіт спостерігачів з ЄС, що 26 жовтня вивчали перебіг голосування на виборах у Грузії. Зокрема, він закликав ЦВК Грузії розслідувати та виправити порушення під час підрахунку голосів.

Президентка країни Саломе Зурабішвілі ввечері 27 жовтня виступила зі зверненням, у якому наголосила на "тотальній фальсифікації та конфіскації голосів".

Вечір 28 жовтня в Тбілісі, столиці Грузії, ознаменувався масовими протестами, що спалахнули після оголошення підсумків парламентських виборів. Приблизно 15 тисяч людей зібралися біля парламентського комплексу в серці міста.

30 жовтня прокуратура Грузії ініціювала розслідування з приводу можливих фальсифікацій на парламентських виборах, виявивши ознаки злочину. У рамках слідства президентку Зурабішвілі запросили на допит, однак вона відмовилася з’явитися. Наступного дня стало відомо, що прокуратура займається 47 справами, пов'язаними з ймовірними правопорушеннями, які сталися під час виборчого процесу та в день голосування. Зокрема, правоохоронці затримали двох осіб за підозрою у вкиданні виборчих бюлетенів.

Related posts