У столиці Німеччини святкують 35 років з моменту падіння Берлінської стіни, згадуючи при цьому про Україну.
У ці дні у Берліні відбуваються різноманітні святкові події, інформує кореспондент Укрінформу.
Головна офіційна церемонія відбулась на Бернайєрштрассе, де федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр і правлячий бургомістр Берліна Кай Вегнер поклали квіти до залишків муру.
У своєму виступі Вегнер нагадав, що 9 листопада 1989 року стало "щасливим днем, який вирішив долю" Німеччини, і днем ейфорії та оптимізму, але також невпевненості та подекуди страху - що буде далі, чи не завершиться все, як уже бувало, танками на вулицях Берліна. Сьогодні Німеччина, Європа є вільними і об'єднаними, але досі в світі дуже багато людей живуть при тоталітарних режимах і змушені боротися за свою свободу, підкреслив мер.
"Берлін із задоволенням вважає себе символом свободи. Я прагну, щоб це місто стало осередком надії для тих, хто ще не відчуває смак волі, але активно за неї бореться. Берлін завжди буде підтримувати таких людей у їхній боротьбі," - підкреслив мер міста.
Бургомістр Берліна, в свою чергу, висловив переконання, що Київ також стане символом свободи: "Ми зобов’язані підтримувати тих, хто в Україні в даний момент бореться за своє життя та свободу. Я пишаюсь новим партнерством між Берліном і Києвом. Берлін є містом свободи, і я впевнений, що Київ також здобуде статус міста свободи у вільній Україні".
Багато українців, серед яких і мер Києва Віталій Кличко, протягом останніх місяців активно долучилися до створення плакатів, які зараз прикрашають Берлін. Ці арт-об'єкти розташовані вздовж кількох кілометрів колишньої стіни. Їх створювали тисячі людей з різних країн, і в результаті було виготовлено понад 5 тисяч плакатів.
У столиці Німеччини святкують 35-річницю з моменту падіння Берлінського муру / Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ
Вечір у Берліні обіцяє незабутні враження: 700 музикантів влаштують грандіозний рок-концерт, а завершиться свято яскравим феєрверком.
Берлінський мур завдовжки, за деякими даними, майже 168 кілометрів, існував з 13 серпня 1961 року по 9 листопада 1989 року. Він став символом "холодної війни", а після падіння - символом єдності Німеччини.