Україна поступово відступає в Донбасі, намагаючись вичерпати сили противника, - повідомляє The New York Times.


Протягом останніх кількох місяців Україна втратила контроль над рядом важливих міст, кожне з яких стало ареною інтенсивних боїв, що тривали іноді протягом кількох місяців. Першим з цих міст стала Мар'їнка, яка потрапила під контроль противника в грудні-січні. Наступною виявилася Авдіївка, а нещодавно Збройні сили України залишили Вугледар.

Згідно з повідомленням Цензор.НЕТ, газета The New York Times провела аналіз розвитку війни за минулий рік.

Журналісти видання зазначають, що для зовнішніх спостерігачів повільний відступ України може здаватися остаточним поворотом до воєнної поразки. Проте українські командири та військові експерти заперечують це. Вони говорять, що , зараз на фронті точиться боротьба, метою якої є не територіальні здобутки, а виснаження ворога з метою зламати його спроможність до продовження боротьби.

"Поступаючись агресору за всіма видами військових ресурсів і озброєнь, Україна змушена "обмінювати територію на російські втрати", - додав аналітик урядового Інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлєсков.

Суть концепції полягає в тому, щоб залишити місто, яке є об'єктом атаки ворога, після того, як російські війська зазнають найзначніших втрат у своїх зусиллях щодо його захоплення.

"Цю війну не можна буде вирішити лише тим, хто заволодіє Вугледаром або іншими стратегічно важливими містами поблизу фронту. Ключовим є співвідношення витрат російських військ на спроби захоплення Вугледара та втрат, яких зазнали українські сили, намагаючись його захистити", - зазначив військовий експерт з Відня Франц-Штефан Гаді.

Проте, враховуючи можливість Росії відшкодувати свої значні втрати, виникає питання, які території українцям доведеться віддати, перш ніж російські війська вичерпають свої ресурси, зазначає NYT.

Військовий аналітик з фінської дослідницької організації Black Bird Group, Пасі Паройнен, підкреслив, що протягом останніх двох місяців Росія здійснила значний прогрес, захопивши втричі більше території, ніж у червні та липні, що є безпрецедентним для цього етапу конфлікту.

NYT обговорює, наскільки життєздатною є стратегія України, враховуючи, що Володимир Путін перевів економіку на військовий режим і не демонструє жодних сигналів готовності до миру.

Фахівці з британського Королівського інституту об'єднаних служб провели розрахунки і дійшли висновку, що при існуючому рівні втрат та темпах виробництва Росія, швидше за все, вичерпає свої запаси бойових бронемашин до 2026 року.

Related posts