В Угорщині спростували зв’язок із пейджерами "Хезболли", які були використані для вибухів у Лівані.
Представник угорського уряду Золтан Ковач повідомив, що пейджери, які були дистанційно активовані та спричинили поранення тисяч людей у Лівані, не мали виробничого походження з Угорщини, незважаючи на інформацію, що поширювалася в медіа.
Як зазначає "Європейська правда", цю інформацію він опублікував у Twitter (X).
У середу з'явилася інформація про те, що пейджери, які були дистанційно підірвані в Лівані, були випущені та продані угорською фірмою BAC Consulting. Ця компанія має ліцензію на використання тайванського бренду Gold Apollo, логотип якого було виявлено на зазначених пристроях.
"Влада підтвердила, що компанія, про яку йдеться, є торговим посередником і не має виробничих або операційних потужностей в Угорщині. За задекларованою адресою зареєстрований лише один менеджер, а згадані пристрої ніколи не перебували в Угорщині", - заявив Ковач.
Він зазначив, що угорські розвідувальні служби "взаємодіють з усіма належними міжнародними партнерами та організаціями", підкресливши, що для Угорщини ця ситуація не є загрозою для національної безпеки.
Вчора в Лівані відбулося дистанційне вибухання пейджерів, що належать воєнізованій організації "Хезболла". Ця трагедія призвела до загибелі 12 осіб, серед яких двоє дітей, а також поранення отримали майже 3000 людей.
"Хезболла" офіційно звинувачує Ізраїль у цьому інциденті.
Європейська комісія, у свою чергу, проводить розслідування щодо можливого залучення керівника угорської компанії BAC Consulting у своїй діяльності.