В Україні більше 80% навчальних закладів та всі медичні установи оснащені генераторами — Delo.ua.


Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції в Києві.

Також Шмигаль зазначив, що у Фонді підтримки української енергетики накопичено 560 млн євро, а міжнародні партнери профінансували закупівлю обладнання потужністю на 170 МВт.

Україна активно завершує переговори з ENTSO-E, метою яких є підвищення лімітів імпорту електричної енергії до 2,2 ГВт.

За інформацією, наданою ним, у теплопостачальних компаніях налічується 169 когенераційних установок, з яких 83 вже запущено в роботу. Додатково, Україна сподівається отримати від своїх партнерів понад 290 нових установок та більше 100 блочно-модульних котелень.

Міжнародні партнери з 14 держав надали Україні більше 2,3 тисячі тонн обладнання для енергетики у відповідь на відновлення російських нападів на енергетичну інфраструктуру.

Зокрема, 184 вантажі гуманітарної допомоги надали Австрія, Естонія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Фінляндія, Чеська Республіка, Швеція, Об'єднані Арабські Емірати.

Партнери надали трансформатори, сонячні панелі, генератори, а також електродвигуни, газопроводи, кабелі та інше необхідне обладнання для виконання ремонтних робіт.

Близько 1900 тонн з отриманого обладнання вже розподілено між 57 енергетичними компаніями, які постраждали від ворожих атак.

Литовська компанія Litgrid також надасть Україні автотрансформатори та інше обладнання, необхідне для відновлення та підтримки функціонування енергосистеми, яка постраждала від російських обстрілів. Загальна вартість допомоги перевищить 4 мільйони євро.

Окрім цього, Євросоюз передав Україні майже 70 генераторів для обʼєктів критичної інфраструктури.

Related posts