В Україні буде розроблено єдину інформаційну платформу для соціальної сфери.


Верховна Рада прийняла законопроект щодо створення Єдиної інформаційної системи в соціальній сфері. За це рішення проголосували 252 народних обранці.

Цю інформацію озвучив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко.

Він підкреслив, що метою цього закону є консолідація та реструктуризація існуючих інформаційних ресурсів у сфері соціального забезпечення.

"Більше 30 реєстрів та баз даних у соціальній сфері будуть інтегровані в єдину інформаційну систему. Це дозволить спростити процес отримання соціальної допомоги та надасть громадянам можливість звертатися за соціальною підтримкою в будь-якій частині України як онлайн, так і особисто. Зокрема, це полегшить отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб," - підкреслив депутат.

Інформаційно.

Система об'єднує численні реєстри та бази даних у сфері соціального забезпечення і передбачає автоматизований обмін інформацією з іншими державними реєстрами. Це забезпечить автоматичне оновлення даних. Завдяки цьому, особи або родини, які потребують соціальної допомоги, зможуть звертатися за нею з будь-якої точки України як онлайн, так і особисто, без необхідності збирати численні довідки для різних установ. Їх запити будуть оброблені максимально оперативно.

Прийняття закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери сприятиме оптимізації та прискоренню процесу замовлення і отримання соціальної допомоги. Це зробить всі етапи більш прозорими, швидкими та ефективними для користувачів, а також зменшить ймовірність помилок під час надання підтримки. Важливо підкреслити, що цей закон не лише є дієвим інструментом для забезпечення послуг громадянам, але й є стратегічним кроком до цифровізації та впровадження європейських стандартів у сфері соціальної підтримки, - зазначила Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України.

Вона зазначила, що попередні рішення ставили під загрозу конфіденційність і безпеку даних, оскільки фахівці використовували застарілі інструменти.

Окрім цього, безпаперова система допоможе зменшити ризики корупції та виявлення зловживань на місцевому рівні.

Згідно з повідомленнями, ЄІССС активно використовують у всіх регіонах, і кількість її користувачів вже перевищила 15 тисяч працівників соціальної сфери. Завдяки цій системі здійснені виплати для внутрішньо переміщених осіб, а також подачі заявок на популярні соціальні допомоги через портал "Дія". На платформі доступний широкий спектр послуг для усиновлювачів, включаючи первинні консультації та реєстрацію кандидатів.

Окрім цього, вперше було оцифровано Реєстр постачальників соціальних послуг, який тепер представлений у форматі дашборду на карті України.

Фонова інформація. Раніше Mind інформував, що Міністерство соціальної політики планує впровадити Єдину інформаційну систему для соціальної сфери.

Related posts