В Україні стартує програма субсидій для внутрішньо переміщених осіб на оренду житла: які вимоги для отримання допомоги -- Delo.ua
Як зазначив Тарас Мельничук, представник уряду у Верховній Раді, Кабінет Міністрів прийняв відповідне рішення на засіданні 25 жовтня за ініціативою Міністерства соціальної політики. Тривалість експерименту визначено на два роки.
Планується, що ініціатива стосуватиметься оренди житла в неокупованих районах Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької та Херсонської областей, проте лише в тих місцях, де відсутні бойові дії. Таким чином, для Луганської області ця програма наразі не буде застосовуватися.
Отримання субсидії на оренду житла стане можливим лише за умови укладення договору оренди, який підлягатиме реєстрації та обліку в базі даних таких угод, заснованій Пенсійним фондом. Крім того, уряд затвердив шаблон договору, в якому враховано інтереси обох сторін угоди.
Встановлено, що надання субсидії для оренди житла не завадить BПO отримувати іншу цільову державну допомогу - субсидію на покриття витрат на житлово-комунальні послуги.
Для визначення розміру субсидії на оренду житла, орендареві застосовується соціальний норматив, що передбачає наявність 13,65 квадратних метра площі на кожного члена домогосподарства, яке складається з внутрішньо переміщених осіб. Однак, загальна площа не повинна бути меншою за 35,22 квадратних метра для всієї родини.
Субсидія на найм житла призначатиметься, якщо видатки домогосподарства наймача перевищуватимуть обов'язковий платіж, базова відсоткова ставка якого становитиме 30% сукупних доходів домогосподарства.
Нагадуємо, що в Україні функціонує програма "Прихисток", яка передбачає компенсації для домогосподарств, що безкоштовно надають житло внутрішньо переміщеним особам. В даний час держава підтвердила, що програма буде діяти до кінця 2024 року, оскільки нещодавно було знайдено додаткові 265 мільйонів гривень для її фінансування.
На жовтень поточного року в програмі зареєстровано приблизно 65 тисяч домогосподарств, які надали прихисток більш ніж 160 тисячам внутрішньо переміщених осіб. З початку повномасштабного вторгнення Росії цією ініціативою скористалися близько 1,2 мільйона людей.