Великий газовий проєкт Росії зупинився внаслідок посилення санкцій, повідомляє Bloomberg.
Газовий термінал Arctic LNG 2, що підпадає під санкції, зупинив процес скраплення природного газу в Росії через обмеження, які наклали західні країни, ускладнюючи транспортування та реалізацію продукції.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Комерційне скраплення на підприємстві зупинили через накопичення запасів, оскільки завод не може вільно експортувати газ, зазначили джерела на умовах анонімності, оскільки інформація є непублічною.
Цей завод, який знаходиться неподалік Північного полярного кола, став об'єктом кількох раундів санкцій, введених Західними країнами минулого року. Обмеження, накладені США та їхніми партнерами у відповідь на агресію Кремля в Україні, ускладнили Arctic LNG 2 отримання танкерів криголамного класу, виготовлених для проєкту в Південній Кореї, і відлякали іноземних замовників.
Внаслідок зупинки середньодобовий видобуток газу на родовищі, яке постачає газ для заводу, цього місяця знизився до приблизно 5,3 мільйона кубометрів, що становить менше половини від середньодобового виробництва у вересні, яке становило 12,1 мільйона кубометрів.
Для забезпечення функціонування LNG-заводів, навіть якщо комерційне виробництво ще не розпочато, необхідна певна обробка газу. Наприклад, у цьому році Arctic LNG 2 вже здійснював переробку невеликих кількостей газу, ще до того, як почалася підготовка продукції для відвантаження на танкери.
Незважаючи на те, що завод почав відвантаження скрапленого газу в серпні через звичайні танкери, власники яких часто залишаються невідомими, жоден з восьми вантажів не знайшов свого покупця.
Проєкт Arctic LNG 2 розрахований на річну потужність у 19,8 мільйона тонн, однак наразі працює лише одна лінія, здатна виробляти 6,6 мільйона тонн на рік. Підприємство поступово збільшувало виробництво і скраплення природного газу влітку, а в серпні, з початком експорту, обсяги досягли цьогорічного максимуму.
Ознайомтеся: Газовий магнат Росії: хто керує новою хвилею експортної активності Кремля.
Нагадаємо:
Російська Федерація мала намір створити інфраструктуру для перевалки зрідженого природного газу (LNG) та газового конденсату з одного судна на інше в акваторі Баренцева та Берингового морів.
Підсанкційний газовий танкер РФ помітили біля Суецького каналу під час перевантаження газу на непідсанкційний танкер ОАЕ.