Власники присадибних ділянок і дачники можуть зіткнутися з великими штрафами - На пенсії


З настанням осені власники дач і присадибних ділянок стикаються з безліччю завдань, але не всі обізнані про те, що певні дії можуть обернутися значними штрафами.

Особи, що підпалюють суху рослинність, часто впевнені, що таким чином вони сприяють збільшенню врожайності. Однак, це твердження є хибним. До того ж, законодавство України суворо забороняє спалювання листя.

Раніше ми розповідали, як діяти, якщо сусіди вторглися на вашу ділянку.

Вже незабаром настане осінь, і розпочнуться роботи з очищення прибудинкових територій та дачних ділянок. На жаль, досвід показує, що саме в цей період зростає кількість випадків підпалювання сухого листя та трави.

Нагадуємо: такі дії заборонені законом, а в умовах воєнного стану їх можуть кваліфікувати як диверсію. У деяких випадках штрафи за підпалювання листя можуть перевищувати 100 тисяч гривень.

За підпал трав'яного покриву, листя, відходів і іншої рослинності передбачено штраф у розмірі від 3060 до 6120 гривень. Для службових осіб ця сума коливається від 15 до 21 тисячі гривень. Проте, штрафні санкції можуть значно зрости, якщо полум'я охоплює великі площі, такі як поля, луки, пасовища або території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи, від 90 до 150 тисяч гривень, накладаються за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів та вздовж залізниць. У разі загибелі людей внаслідок пожежі винуватця може бути засуджено на строк від 2 до 5 років позбавлення волі.

Спалювати листя, траву та інші рослинні відходи суворо заборонено, оскільки це призводить до виділення токсичних речовин у повітря. До таких речовин належать пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензпірен та інші небезпечні елементи.

Крім того, ґрунт, що зазнав спалювання рослинності, відновлюється лише через 5-6 років. Підпали забруднюють землю, повітря та водойми, а також збільшують ризик виникнення лісових пожеж.

Листя, подрібнені гілки деревини та трав'янисті залишки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства. Там із них робитимуть компост, садову землю та інші органічні добрива.

Читайте також:

Як діяти, якщо поведінка сусідів порушує встановлені норми добросусідських відносин?

Related posts