Ядерна зброя не є універсальним вирішенням проблеми: експерт пояснив, яким чином Україні слід забезпечити свою безпеку від Росії.


Ми повинні розвивати альтернативні види озброєння та перемістити всі виробничі потужності у підземні приміщення.

Вступ до Північноатлантичного Альянсу (НАТО) - це тривалий процес і поки Україна не в ньому її треба буде захищатись, розраховуючи на себе. Тому Україні потрібна програма перенесення потужностей ВПК під землю та активне нарощування виробництва власної зброї.

Військовий аналітик та колишній співробітник Служби безпеки України в період з 2004 по 2015 рік, Іван Ступак, висловив свою точку зору в ефірі "24 каналу". Він відповів на питання про те, яким чином Україна може забезпечити свою безпеку, не маючи ядерної зброї та не будучи частиною НАТО.

На початку він підкреслив, що "ядерна зброя зовсім не є універсальним вирішенням проблем".

Уявімо собі сценарій, в якому в районі Кропивницького перебуває 15 ядерних боєголовок і 15 носіїв. Припустимо, що російські сили починають наступ, і ми вирішуємо запустити 5 боєголовок, які, наприклад, вражають Ростов, Таганрог та інші міста. Вибухи розриваються, але в Росії є 6000 ядерних боєголовок. Нам слід усвідомлювати, що відповідь може бути три до одного або навіть п’ять до одного. І світ, на жаль, стане на бік Росії, адже той, хто першим використав ядерну зброю, буде вважатися винуватцем ядерного конфлікту. Отже, ми опинимося в ролі винних. Ядерна зброя не стане нашим захистом, - підкреслив Ступак.

На його думку, навіть Китай сприймає ядерну зброю виключно як теоретичний концепт.

"Говорячи про захист України, варто зазначити, що він безпосередньо пов'язаний із самою країною. В Україні є все необхідне: армія, оборонно-промисловий комплекс. Важливо, щоб з моменту завершення війни була реалізована масштабна програма для перенесення усіх виробничих потужностей під землю. Уявіть собі мережу умовних тунелів, що простягаються від Чопу до Кропивницького, Дніпра та Києва, де розмістяться сотні складських приміщень і десятки виробництв, які зможуть витримати будь-які повітряні загрози," - додав Ступак.

Класичний приклад, як підкреслив експерт, це в Києві розташування станції метро "Арсенальна".

"На глибину приблизно 100 метрів. Незалежно від того, що відбувається на поверхні, підземні процеси тривають без зупинок. Це стане єдиним способом забезпечити захист від потенційної агресії з боку Росії," - висловив свою думку Ступак.

Як повідомлялося агентством УНІАН, президент України Володимир Зеленський представив світовим лідерам план, що має на меті забезпечити перемогу України. Цей план складається з п’яти основних пунктів, першим з яких є термінове запрошення України до НАТО. Інші пункти включають надання Україні необхідної військової техніки та дозвіл на використання західних озброєнь для ударів по військових об'єктах на території Росії, з метою нейтралізації агресивних сил. Сьогодні цей план був презентований на засіданні Європейської ради, і в подальшому він стане темою обговорення серед країн-партнерів України.

Пряме здобуття Україною членства в Альянсі повинно відбутися після закінчення війни. Таке запрошення сприятиме зміцненню дипломатичних позицій України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що на саміті НАТО союзниками було погоджено, що шлях України до НАТО є незворотнім і що Україна" ближча до НАТО як ніколи раніше". Рютте не назвав якихось термінів і найближчих кроків, водночас сказав, що за Україна, "звісно, приєднається до Альянсу тоді, коли буде належний час".

Related posts