Як ТЦК здійснюватиме перевірку документів: омбудсмен поділився інформацією про нововведення в законодавстві (фото)
Дмитро Лубінець висвітлив нові аспекти перевірки військово-облікових документів, які є актуальними на сьогодні. Право на здійснення таких перевірок отримали ТЦК, правоохоронці та інші уповноважені особи.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поділився роз'ясненнями щодо змін у законодавстві, що стосуються перевірки військово-облікових документів. Цю інформацію омбудсман опублікував у своєму Telegram-каналі 21 вересня 2024 року.
Адвокат роз'яснив нові зміни у процедурі перевірки військово-облікових документів, що мають актуальність на сьогодні.
У представників чоловічої статі віком від 18 до 60 років перевірку документів можуть проводити:
Особа, яка проводить перевірку, зобов'язана представити своє ім'я, прізвище, по батькові та займану посаду. Після цього представник ТЦК та СП, поліцейський або інша уповноважена особа повинні пред'явити службове посвідчення разом з документом, що підтверджує особу.
Тоді уповноважений представник запитує в громадянина військово-обліковий документ та документ, що посвідчує особу. Цей процес проходить під фото- та відеофіксацією.
У процесі перевірки встановлюється, чи має особа військовий обов'язок, а також проводиться співставлення її особистих даних та інформації з військово-обліковим документом із даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Якщо громадянин порушує правила військового обліку, його викликають до ТЦК та СП. Після проходження медичного огляду та перевірки документів, йому можуть видати повістку.
У випадку відмови від отримання повістки громадянином уповноважений представник складає акт відмови, який повинні підписати, як мінімум, двоє членів групи. Документ зачитують особі та передають керівнику ТЦК та СП.
У випадку, якщо громадянин не бажає відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, працівник поліції здійснює адміністративне затримання та транспортує особу до найближчого ТЦК та СП.
"Я хочу підкреслити, що можуть відбутися зміни в законодавстві, тому для ухвалення рішень настійно рекомендую звертатися до останніх версій нормативно-правових документів," - зазначив Лубінець.
Нагадуємо, що в Україні активно розвивається процес добровільної мобілізації.