Японія закінчила голосування для нижньої палати парламенту — чи здобуде правляча партія більшість?
В Японії завершився виборчий процес: 27 жовтня, у неділю, громадяни країни обирали членів нижньої палати парламенту. Ця палата вважається однією з найважливіших у державі, тому результати цих виборів мають значний вплив на майбутнє країни.
Вибори проходили на фоні численних скандалів, пов'язаних із збором коштів на політичні цілі, які негативно вплинули на імідж правлячої партії. До цього додається і зростаюча інфляція, що проникає в різні сфери життя та підриває довіру громадськості до уряду.
Японців обирали 465 депутатів, з 1300 претендентів на місце у парламенті. У Японії немає "дня тиші" напередодні виборів, тому всіх кандидатів можна було побачити по всій Японії, коли вони закликали до голосування саме за них.
Більшість у нижній палаті визначається наявністю 233 місць. Правляча партія вийшла на вибори з 279 кандидатами, претендуючи на більшість.
В Україні налічується приблизно 45 тисяч виборчих станцій. В даний момент триває процес підрахунку голосів.
Прем'єр-міністр Ішіба Шіґеру заявив, що вважатиме перемогою, якщо Ліберально-демократична партія та її молодший союзник Комейто отримають більшість. Нода Йошіхіко, який очолює найбільшу опозиційну партію -- Конституційно-демократичну партію Японії -- хоче не допустити цього.
Втім, правляча в Японії Ліберально-демократична партія (ЛДП) може не набрати більшість з жодної партії після напружених позачергових виборів, свідчать екзит-поли та аналіз NHK.
За даними прогнозу національної телекомпанії NHK, Ліберально-демократична партія (ЛДП), яка домінувала в японській політиці протягом більшої частини повоєнного періоду, разом зі своїм молодшим коаліційним партнером, правоцентристською партією "Комейто", може здобути від 174 до 254 місць із 465 у нижній палаті парламенту Японії. Проте залишається невизначеним, чи зможе ця правляча коаліція забезпечити собі більшість.
На сьогоднішній день немає підстав вважати, що єдність між керівними та опозиційними партіями щодо підтримки України зазнає негативних змін. Вже цієї осені можна очікувати на продовження високорівневих контактів, включаючи обміни візитами та активізацію економічного співробітництва. Наступного року Японія стане господарем міжнародної конференції, присвяченої розмінуванню в Україні. Взаємини між Україною та Японією, як у формальному, так і в змістовному плані, цілком виправдовують визначення їх як "стратегічних". Незважаючи на формальність таких термінів у міжнародній політиці, вони мають важливе значення. Більш детально про це можна дізнатися в статті Надзвичайного і Повноважного Посла України в Японії Сергія Корсунського для ZN,UA під назвою "У стратегічного партнера України зміниться влада. Чого очікувати?"