Протягом півтора року російські війська вдавалися до використання хімічної зброї 4035 разів, повідомляють Збройні Сили України.


Російські війська продовжують використовувати хімічну зброю у конфлікті з Україною. За останні півтора року було зафіксовано 4035 офіційних випадків застосування такої зброї. Цю інформацію повідомили представники Сил підтримки Збройних Сил України Львівському порталу.

Українські військові відзначають, що для проведення атак противник використовує особливі боєприпаси, які містять небезпечні хімічні сполуки.

Протягом серпня було зафіксовано 447 таких інцидентів на фронті, а загальна кількість за останні півтора року (з 15 лютого 2023 року по 24 серпня 2024 року) становить 4035.

Окрім традиційних вогневих засобів, супротивник використовує боєприпаси, наповнені небезпечними хімічними речовинами, такими як К-51 та РГ-ВО. Ці речовини призначені для контролю заворушень і заборонені для використання у військових конфліктах. Крім того, значна кількість боєприпасів містить небезпечні хімічні сполуки, тип яких залишається невизначеним.

"Цим Росія грубо порушує правила ведення війни, ігнорує норми та зобов'язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення", - наголошують у ЗСУ.

Нагадаємо, що в травні цього року Сполучені Штати Америки офіційно підтвердили інформацію про використання російськими військами забороненої хімічної речовини — хлорпікрину, який є сльозогінним і задушливим газом, проти Збройних Сил України.

Його активно використовували ще під час Першої світової війни, втім згодом це заборонили Конвенцією про хімічну зброю. Офіційно хлорпікринові боєприпаси в Росії вважаються знищеними.

Протягом двох років активної війни зафіксовано 1068 випадків хімічних атак, які Росія здійснила на території України. Найчастіше використовуються гранати К-51, що містять сльозогінний газ, які російські війська скидають на українських солдатів.

Проте в грудні 2023 року агресор вперше використав новий вид гранат, що містять заборонену Женевським протоколом задушливу речовину. Це дозволяє Російській Федерації тестувати реакцію міжнародної спільноти, з метою можливого подальшого розширення застосування хімічної зброї.

Related posts