Забруднені води річки Десна досягли Київської області, між селами Літки та Рожни, повідомляє Державне агентство водних ресурсів.


Російські підприємства скинули стічні води з відстійників цукрового заводу в Тьоткіно в річку Сейм, яка, в свою чергу, вплинула на Десну. Найбільша частка забрудненої води все ще зафіксована в Чернігівській області, між селами Остер та Максим, але перші ознаки забруднення вже спостерігаються в Київській області.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак.

"У річці Сейм після забруднення органічною речовиною зменшився кисень, був замор риби та інших біоресурсів. Але це не вся річка - це територія з витоку з Тьоткіно і до впадіння в Десну. Та вода буде потроху підходити до нас, і вимивати забруднену воду через Десну в Дніпро, де вона розбавиться...

Щоденно ми проводимо відбір водних проб і аналізуємо їх. Наша увага зосередилася на тому, що виявлено відсутність як пестицидів, так і важких металів, а також легких органічних сполук. Таким чином, забруднення виявилося органічним, оскільки спостерігався підвищений рівень споживання кисню, в той час як вміст самого кисню у воді був нижчим за допустимі норми, що призвело до масового замору риби.

На супутникових знімках цукрового заводу в Тьоткіно помітно, що відстійники були переповнені водою, проте вже на початку серпня вони виявилися порожніми. Це дає підстави припустити, що стічні води потрапили до річки Сейм, а далі, за течією, перемістилися на територію України.

Станом на сьогодні забруднення досягло 336 кілометрів від місця впадіння в річку Десна. Воно вже зафіксоване на території Київської області, зокрема між селами Літки та Рожни. Проте основна концентрація забруднюючих речовин все ще спостерігається в Чернігівській області, між селами Остер та Максим. Перші ознаки забруднення вже помітні й у Київській області...

Як і прогнозував Укргідрометцентр, від 14 до 16 вересня отруєна вода має досягти Київської області та питних водозаборів. Так воно і відбувається.

За словами директора Київводоканалу, хвилюватися мешканцям Києва не варто. У п'ятницю приїхало з-за кордону додаткових 120 тонн активованого вугілля, яке будуть використовувати додатково в очищенні води. Поставлені додаткові бони, віхи, реагенти. Тобто вони можуть забрати і запах, і органічну речовину. Тобто мешканці Києва будуть забезпечені питною водою відповідно до санітарних нормативів якості", - розповів Ігор Гопчак.

Related posts